Presunúť na hlavný obsah

Štíhla neznamená vychudnutá a bez tuku: Pre toto je podstatné, aby ho naše telo nemalo len minimálne percento

Chudnutie a diéty

Nie je tuk ako tuk. A aj keď túžite po bezchybnej postavičke, je pre nás dôležitý. Keď ho má totiž naše telo minimum, znamená to problém.

Aj keď sa všetky snažíme vyzerať absolútne dokonale, túžime po bezchybných postavičkách, ktoré v ideálnom modeli predstavujú také, bez čo i len náznaku tuku, nemalo by to tak byť. Prirodzený tuk, totiž naše telo potrebuje. A ak ho má len minimálne percento, znamená to pre náš organizmus problém. 

Neprehliadnite: Dátum vášho narodenia prezradí veľa o vašej osobnosti: Kto je najviac predurčený na úspech?

Toto všetko vám spôsobí jeho nedostatok

Veľké množstvo žien dnes cvičí, "maká" vo fitku, behá a pokojne to neváha robiť aj dvojfázovo. S jedinou vidinou. Vyzerať čo najlepšie a na tele nemať ani len gram tuku. Pritom to pre bežné fungovanie organizmu predstavuje veľký problém. Zo zdravotného hľadiska je to jednoznačne nežiaduce. Prejaví sa to na základe rozhodeného hormonálneho systému, nepravidelného cyklu, poškodených vlasoch, aknóznej pleti, vystúpením vrások a stratou ženských kriviek. Áno, za toto všetko je zodpovedný jeho nedostatok. A verte, že na vašom tele sa to prejaví takmer okamžite, no bojovať s tým môžete následne roky. 

Prirodzený tuk je veľmi dôležitý 

Preto je veľmi dôležité, aj keď sa snažíte udrživať fit, robiť to naozaj s rozumom. Pod chudnutie ako také a najmä zdravé sa dokáže plnohodnotne podpísať len správna strava. Nenechajte sa vyhladovať a nepríjmajte minimum živín a kalórií. To je obrovská chyba. Vtedy síce stratíte tuk, no prejavia sa u vás vyššie spomínané komplikácie, ktoré vám na sexappeale určite nepridajú. Samozrejme, nič nie je čierne alebo biele. Platí to aj pri ženských postavách. A aj keď napríklad s kamoškou držíte rovnakú diétu, jej idú kilá dolu a na vás zostávajú, je to žiaľ aj logické. Genetika a štíhlosť naozaj idú pevne ruka v ruke. Práve v oblasti somatotypu to platí oveľa viac ako predpokladáte. Preto sa nesnažte vyzerať ako topmodelky v magazínoch. Mnohé to naozaj majú geneticky podmienené. A vďaka tomu vyzerajú perfektne. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 typov vrások, ktoré nám počas života vznikajú: Tie, ktoré prevládajú, prezrádzajú o vašej osobnosti toto

No a v konečnom dôsledku, keď sa nad tým zamyslíte, neboli Sophia Loren, Ursula Andress či Brigitte Bardot tiež neuveriteľne sexi? A teda telo nemali bez známky tuku ani náhodou.

Čítajte tiež: Vieme, čo môžete čakať od kamarátky podľa znamenia: Kto je verný až za hrob a na koho ego si dávať pozor?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus