Presunúť na hlavný obsah

7-dňový kofeínový detox: Ak si ho doprajete, budete mať viac energie a prejaví sa to aj na vašej pleti a pokožke

Zdravie

Patríte medzi ženy, pre ktoré je pitie kávy pôžitkom? A deň bez nej, si nedokážete predstaviť? Vyskúšajte to na týždeň. Verte, že uvidíte nielen zmeny na množstve energie, ktorou budete odrazu disponovať, ale prejaví sa to aj na vašej pleti. Veľmi pozitívne, samozrejme.

Šálka voňavej kávy už akosi patrí k ranným každodenným rituálom, mnohých z nás. Častokrát si tento malý pôžitok doprajeme počas dňa viackrát. Ruku na srdce, dokázali by ste bez nej vydržať týždeň? My sme to vyskúšali. A to aj napriek tomu, že sme skutočné kávičkové ”závisláčky”. Naozaj sme boli milo prekvapené, čo všetko sa počas siedmych dní, kedy si kofeín odpustíte, dokáže s našim telom stať. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, do ktorých partií sa najviac ukladá alkohol? V dôsledku tukov na týchto miestach sa vaša postava takto mení

Kofeín ovplyvňuje naše telo rôznymi spôsobmi

Kofeín ako taký pomáha nášmu telu dosahovať vyššie výkony, zbavuje nás ospalosti, dodáva energiu, zvyšuje pozornosť, ostražitosť. Avšak viete ako to býva, všetkého veľa škodí. A ak ho prijímame väčšie množstvo, odnesie si to najčastejšie naša pleť a pokožka. Mimo to, mnoho žien bojuje aj so ”zavodneným” organizmu, za čo môže byť kofeín opäť zodpovedný. Práve preto sme sa rozhodli na celý týždeň kávu, zelený čaj, či čokoládu, úplne vysadiť. 

Takto sa 7 dňový detox prejaví

Uvidíte, že káva vám bude najviac chýbať ráno. Preto sme si namiesto klasickej šálky voňavého moku, zvolili fyzickú aktivitu a to beh. Áno, celých sedem dní. Síce iba dvadsať minút, no verte, že vaše telo to perfektne preberie. Cez deň si síce na dávku kofeínu spomeniete, ale je to skôr len o zvyku. Dokážete bez toho prežiť. My sme tieto ”abstinenčné” príznaky nahrádzali šálkou čaju z materinej dúšky. Už po troch dňoch sme paradoxne cítili väčší príval energie, ako keď sme mali v rovnakej fáze dňa, v sebe už štvrté espresso.

Čítajte tiež: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Dokonca sa zlepšilo aj večerné zaspávanie a ranné prebúdzanie nebolo koncom týždňa až také náročné. No a veľká zmena prišla aj na pokožke. Akné sa začalo správať ako keby inak. Čiernych bodiek ubudlo, prestali sa tvoriť zápalové komedóny a pleť pôsobila celkovo viac ”fresh”. Dokonca sa to prejavilo aj poklesom váhy. Aj keď počas týždňa to boli len dve kilá, no celkom viditeľné. Musíme uznať, že z času na čas, je takýto kofeínový detox celkom fajn. Rannej kávy sa asi z dlhodobého hľadiska nevzdáme, no vieme, že cez deň sa dá bez nej v pohode fungovať. 

Viete si predstaviť týždeň bez kávy?

spolu hlasovalo 207 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus