Presunúť na hlavný obsah

Škola je späť: 5 tipov ako zvládnuť prvé mesiace na jednotku

Zábava

Nový školský rok je už v plnom prúde. Jeho prvé týždne môžu byť výzvou pre vás aj pre vaše deti. Prinášame vám 5 tipov, ako ich zvládnuť s pokojom a prehľadom. Srdečne vás preto pozývame k nám do Polus City Center, kde rýchlo a pohodlne vybavíte všetky potrebné veci na jednom mieste.

  1. Pripravujte zdravé desiate

Správne jedlo pomáha deťom rásť do krásy a sily. Tiež dokáže ovplyvniť aj pozornosť a sústredenie, ktoré sú tak dôležité počas vyučovania. Dajte si preto záležať na jedálničku vašich ratolestí. V DM drogerie markt nájdete zdravšie varianty sladkostí, nátierok, müsli či džúsov a smoothie bez „éčok“. S nimi ľahko vytvoríte zdravé a výživné raňajky či desiatu.

  1.   Pozerajte dokumenty

Určite sa s nami zhodnete, že televízia a niektoré seriály či filmy sú častokrát poriadnym zabijakom času. Ďalšou z možností ako deti edukovať zábavnou formou, sú dokumenty. Mnohé z nich sú určené priamo pre deti – určite si pamätáte populárny dokument Bol raz jeden život, ktorý deti naučí veľmi veľa z biológie. Takouto formou spojíte hneď dve veci naraz – chuť dieťaťa pustiť si niečo v televízii, a zároveň sa naučiť niečo nové. Starším deťom taktiež môžete púšťať filmy, seriály alebo dokumenty v cudzom jazyku s titulkami, zlepšíte tak ich slovnú zásobu.

  1. Čítajte si spolu

Deťom sa do čítania častokrát nechce. Skúste si preto čítať spolu s nimi. V kníhkupectve Panta Rhei nájdete veľký výber encyklopédií a povinnej literatúry. Pripravte im prekvapenie a zaobstarajte im napríklad encyklopédiu, ktorá ich naučí nové a zaujímavé detaily o histórii, vesmíre alebo biológii. Nezabúdajte ani na čitateľský denník, do ktorého si budú môcť zapisovať všetky nové zistenia a poznatky.

  1. S menšími si cvičte aj písanie

Deti, ktoré idú do školy prvýkrát, potrebujú väčšiu pozornosť. Ak máte doma malého prváčika, písanie a čítanie si môžete spolu precvičovať každý deň. Stačí len pár minút denne a uvidíte divy. Nezabúdajte ani na matematiku. Tá môže potrápiť aj starších žiakov. Neváhajte im pomôcť pri rátaní rovník, ktoré možno dajú zabrať aj vám :)

  1. Pohodlne ich oblečte

Dbajte na to, aby vaše deti mali oblečenie, v ktorom sa cítia pohodlne a ktoré sa im páči. Ak ich nebude rozptyľovať to, že majú nohavice nepeknej farby alebo sveter, ktorý ich omína, určite sa budú v škole lepšie sústrediť. V predajni Lindex nájdete mikiny retro potlačou v štýle 80-tych rokov, ktoré tento rok u chlapcov mimoriadne letia, ale aj ďalšie štýlové kúsky pre mladých študentov.

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -