Presunúť na hlavný obsah

Vydala som sa za výrazne staršieho muža: Aj keď ma mnohí odsudzovali, dával mi to, čo mi celý život chýbalo

Partnerské vzťahy

Elena urobila niečo, čo vždy odsudzovala. Vydala sa za muža, ktorý mal o 37 rokov viac ako ona. Skutočne sú vzťahy so staršími mužmi predurčené na neúspech? Alebo ide len predsudky okolia?

Elena bola vždy pri výbere partnerov náročná. Od puberty ju akosi fascinovali oveľa starší muži. Napokon sa aj vydala za muža, ktorý by pokojne mohol byť jej otcom. Za svojho učiteľa zo strednej. A hoci ich vzťah okolie od začiatku odsudzovalo na neúspech, ona sa cítila šťastná. 

Mohlo by vás zaujímať: Za život v luxuse neváhala opustiť svojho muža s dcérou: Toto bol zlomový moment, ktorý všetko spustil

Náročné detstvo s minimom emócií ma poznačilo

"Od malička om trpela tým, že som bola tretím dieťaťom v rodine. Peňazí sme nikdy nemali nazvyš a v podstate som všetky veci dedila po sestrách. Nepamätám si, že by mi mama niekedy niečo nové kúpila. Hoci som po niečom len pre seba vždy túžila, nenabrala som nikdy odvahu opýtať sa na to. Aj tak som odpoveď poznala. Čo sa týka prejavov lásky z jej strany to bolo ešte horšie. Nikdy ma nepochávalila, nepobozkala, či nepohladkala. Vo svojom vnútornom svete som ju volala ľadovou kráľovnou." A takto to v podstate pokračovalo aj celú strednú školu. Práve tam sa Elena zaľúbila. Azda prvýkrát v živote a o to intenzívnejšie. Neočaril ju však žiaden spolužiak, ale učiteľ dejepisu. Stalo sa to v maturitnom ročníku, no zostalo to pri platonickej láske z jej strany. Ani vo sne ju nenapadlo, ze o šesť rokov neskôr sa ich cesty opäť stretnú a všetko naberie rýchly spád. 

Túžila som po živote, ktorý som nikdy nemala

”Na vysokú školu som odišla na internát do hlavného mesta. Chcela som sa osamostaniť a začať svoj život od nuly a niekam sa vypracovať. Veľmi mi na tom záležalo a tak som cez deň študovala a po večeroch robila čašníčku v jednom bare v meste. Práve tam som po toľkých rokoch narazila na Patrika. Bol rovnako perfektný ako v čase, keď ma učil. A navyše bol sám. V podstate starý mládenec, ktorý mal okrem lásky všetko. Zabezpečený, dobre situovaný, galantný a pre mňa neuveriteľne príťažlivý. Začali sme sa pravidelne stretávať. Po troch mesiacoch ma požiadala o ruku a ja som súhlasila.

Neprehliadnite: Myslela som si, že každý môj vzťah je niečím iný: Až táto udalosť mi ukázala, že všetci moji partneri mali jednu vec spoločnú

Cítila som sa pri ňom ako princezná. Dával mi všetko. Pozornosť, nehu, lásku, staral sa o mňa a čokoľvek som si priala mi splnil. Neustále ma chválil, dodávala mi chýbajúce sebavedomie a aj popri ňom som sa kariérne vypracovala. Len teda 37 ročný rozdiel medzi nami nedokázali moji rodičia pochopiť. Od svadby ma odhovárali a v podstate mi nikdy nedali požehnanie. Aj keď mi na tom záležalo, naučila som bez nich žiť. Dali mi totiž na výber. Buď oni alebo Patrik. A ja som v tom mala jasno. Tento muž mi totiž dal všetko, čo mi celý život chýbalo. Nehovorím, len o materiálnej stránke, ale najmä o emóciách. Sme spolu už sedem rokov a cítim sa rovnako zaľúbená ako keď sme si začali. A nech si hovorí kto chce, čo chce, sme šťastní. To je najpodstatnejšie."

- Najčítanejšie -