Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie kaviarne, ktoré musíte vyskúšať: Tieto sú nielen štýlové, ale majú aj pridanú hodnotu

Cestovanie

Pokiaľ patríte medzi ľudí, pre ktorých je pitie kávy skutočne pôžitok, teraz si prídete na svoje. Pozrite sa spolu s nami na miesta, ktoré ponúkajú viac ako len kvalitnú kávičku.

Café Chloé, Praha

Ak patríte do kategórie skutočných kávičkových ”fajnšmekeriek”, ktoré navyše zbožňujú oblasť fashion a designu, lepšie miesto na kávu s kamoškou ako je Café Chloé, rozhodne nenájdete. Jedinou nevýhodou je, že sa nachádza trošku ďalej. A to konkrétne v stovežatej. Áno, v Prahe. No v prípade, že tam trávite nejaký ten voľný víkend, toto miesto je jednoducho, tým, ktoré musíte zažiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Café Chloé (@chloeprague),

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Café Chloé (@chloeprague),

Monogram Espresso bar, Brno

Keď zbožňujete dlhé posedsenia pri kávičke na príjemnom mieste, Monogram Espresso bar je pra vás ako stvorený. Srdcom tejto kaviarne je jednoznačne jej barista. Ten vás milo prekvapí nielen úsmevom, ale aj znalosťami z oblasti tohto nesmrteľného moku. V interiéri dominuje drevo, ku ktorému tvoria ideálny kontrast farebné stoličky. Určite skúste latte art v šálke, či klasické lungo. Verte, že kvalitou vás rozhodne nesklame. 

 

Eg Café, Topoľčany

Pokiaľ sa spája vášeň s láskou, odhodlaním, pracovitosťou a dobre odvedenou prácou, vznikajú geniálne koncepty. A jedným takým je aj Eg Café. Nezvyčajná, no štýlová, hipsterská, bicyklová kaviareň vznikla v Topoľčanoch. Inšpiráciu si jej majiteľ a konštruktér bicyklov Paľo Adamkovič, priniesol z brehov Temže, priamo z Londýna. A nielenže to tu skvele vyzerá, ale káva chutí výborne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eg café (@eg_cafe),

 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Dve sestry si s kamarátkou založili chutnú cukráreň: Ako im to celé napadlo a aké torty či koláčiky vyrábajú? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Eg café (@eg_cafe),

BÁBOVKA café & bakery, Trnava

Vášňou sympatickej maminy Denisy Štefánik sú bábovky a všetko s nimi spojené. Získala si nás nielen tým, že chutia božsky, ale aj vyzerajú ako skutočné umelecká diela. No a ponúka k nim dokonalý kávový zážitok. Útulnú kaviarničku nájdete v srdci Trnavy a uvidíte, že si vás toto miesto okamžite podmaní.

 

 Prečítajte si aj: Šikovná Slovenka Viktória maľuje originálne smaltované hrnčeky: Robila, čo ju baví a úspech sa dostavil čoskoro

Mondie, Bratislava 

Ak patríte k BIO nadšencom, nie je vám cudzia ekológia, zbožňujete zdravé jedlá, Mondie je pre vás tá správna adresa. Zažijete tu malý gastronomický zážitok v podobe dokonalej kávy a výnimočne chutných snackov. Mondie je jednoducho skvelou voľbou počas celého dňa. My naň nedáme dopustiť.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mondieu #mondieu (@mondieucafe),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mondieu #mondieu (@mondieucafe),

- Najčítanejšie -