Presunúť na hlavný obsah

Rozviesť sa a dokázať spolu fungovať je najťažšia vec: Mne to vyšlo, a to len vďaka tomu, že sme pochopili jednu vec

Sex a vzťahy

Klára sa s manželom rozviedla po necelých troch rokoch. Od začiatku to bol v podstate vzťah na diaľku, nakoľko sa venovala modelingu a veľa cestovala. No a vzdialenosť ich láska neustála. Napriek všetkému, sú z nich dodnes najlepší priatelia.

Klára sa do Thomasa zaľúbila počas pracovnej cesty. Od 16 - tich sa venovala modelingu a on pracoval ako fotograf. Nebola to však láska na prvý ani druhý pohľad. Predtým sa stretli aspoň štyrikrát v rôznych krajinách, kým medzi nimi preskočila iskra. A obaja zistili, že chcú skúsiť viac…

Láska ako z filmu

”Stalo sa to v v lete v Paríži. Pripravovali sme zimný editorál a obaja sme sa celkom bavili na novej kolekcii istého módneho domu, ktorej sme veľmi nemohli prísť na chuť. No nič sme nemohli na sebe nechať poznať. Obaja sme predsa profesionáli. A tak sme si len vymieňali nevinné a nenápadné úsmevy. Celá kampaň dopadla skvele a zožala obrovský úspech. Tušili sme to a tak sme sa to ešte v ten večer rozhodli spoločne osláviť. Pozval ma plavbu po Seine, ktorú sme zakončili romantickou večerou na Champs-Élysées. Bolo to skutočne magické, také, ako to býva v romatických filmoch. Presne vedel ako na mňa. Tú noc sme síce strávili spolu, no ráno išiel každý z nás svojou cestou. Od odlietal do New Yorku, ja to Dubaja.”

Prečítajte si: Tri roky som randila so šéfom, ktorý bol ženatý: Až keď sa stala táto vec, pochopila som, o čo mu celý čas išlo

Klára však tušila, že nejde o krátkodobú záležitosť. Skutočne sa jeden do druhého zaľúbili. ”Veľa sme si písali, volali sme si vždy, keď sa dalo a po dvoch týždňoch sme sa stretli v Prahe. Zostali sme tam spolu tri dni, no tie boli mimoriadne intenzívne. Nevedeli sme sa jeden druhého nabažiť. A tam sa ma Thomas opýtal, či si ho vezmem. Brala som to ako vtip a tak som povedala áno. No on vytiahol z vrecka zásnubný prsteň. Bola som šokovaná, no dojatá zároveň. Napriek tomu, že sme spolu dovtedy strávili naozaj málo času, súhlasila som. Ľúbila som ho a to bolo pre mňa najdôležitejšie.” Svadba bola presne šesť týždňov od zásnub. No tak rýchlo ako ich manželstvo začalo sa aj skončilo. Trvalo necelé tri roky.

Toto sme nedokázali prekonať

”Nebola v tom nevera, žiarlivosť, či niekto tretí. To čo nás rozdelilo, bola práca. Obaja sme ju milovali a nedokázali sme sa jej vzdať. No z toho vyplývalo, že sme spolu boli naozaj minimum času. Mali toho veľmi veľa a priestor na manželstvo nám akosi nezostával.” Ak si však predstavujete rozvod ako z Hollywoodskych trhákov, plný emócií, mýlite sa. Všetko prebehlo úplne v pohode, bez zbytočností okolo a dokonca v priateľskej atmosfére.

Neprehliadnite: K dcérke som si našla opatrovateľku: Tvárila sa ako profesionálka, toto však v skutočnosti robila v našom dome

”Stále som Thomasa ľúbila, no vedela som, že ani jeden z nás takto nebude šťastný Pochopili sme, že oveľa lepšie dokážeme fungovať ako priatelia, než manželia. Aj keď sa to niekomu môže zdať nemožné, nám to vychádza. Dokonca máme každý novú známosť a bezproblémov sa z času na čas stretneme aj vo štvorici. Áno, smelo môžem konštatovať, že môj ex, je môj najlepší kamarát. A to len preto, že mi nevzal to najcennejšie. Možnosť voľby.”

- Najčítanejšie -