Presunúť na hlavný obsah

Ak sa zbavíte tohto jedného zlozvyku, môžete povedať zbohom vráskam: Takto oddialite čas!

Krása

Jeden jediný zlozvyk vám môže pomôcť k tomu, aby ste povedali zbohom vráskam. Viete, čo vám dokáže opticky zastaviť čas?

Ochabnutá pokožka, vznik vrások, to všetko mnohokrát pripisujeme pribúdajúcemu veku. Avšak starnutie je len jedna z príčin, ktorá nám takýmto spôsobom poznačí pokožku. Oveľa intenzívnejšie si škodíme vlastnými zlozvykmi, hoci si to mnohokrát ani neuvedomujeme. Pokiaľ sa teda chcete zbaviť neželaných mapiek na tvári a zbytočných známok starnutia, vieme ako na to. Úplne postačí, ak prestanete robiť túto jednu vec.

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Toto nám naozaj škodí

Pokiaľ si myslíte, že ide o stravovacie návyky, tušíte celkom správne. Dobrá životospráva je naozaj v starostlivosti o pleť kľúčová. To čo jej však škodí zo všetkého najviac, je biely cukor. Práve ten je jedným z hlavných nepriateľov. Ak ho zo svojho jedálnička vylúčite úplne, zamedzíte tvorbe vrások, eliminujete akné, predídete predčasnému starnutiu pokožky. Cukor je zodpovedný aj za to, že vám klesá pružnosť pokožky a tvárová časť oveľa skôr zostáva ochabnutá. Skúste ho nahradiť zdravšími alternatívami ako je med, javorový alebo ryžový sirup. Uvidíte, že pokožka sa vám poďakuje. Samozrejme, nebude to na počkanie, avšak verte, že po pár mesiacoch uvidíte výsledky. Ako prvé sa dostaví výrazné zlepšenie čistoty pokožky, zatvoria sa póry a zmiznú zapálené vyrážky. Druhým krokom je práve úbytok vrások. 

Neprehliadnite: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

Overený tip ako si pomôcť v eliminácii vrások v priebehu pár minút

Perfektným tipom na úspešný boj proti vráskam je obyčajný kokosový olej. Natierajte ho na pokožku, pravidelne ráno aj večer a vrásky sa vám budú vyhýbať. Nielenže jeho používanie ich vznik dokáže oddialiť, ale vďaka schopnosti udržiavať pružnosť pokožky, ju aj vyhladí.

Myslíte, že eliminácia cukru v strave, pomôže predchádzať problémom s predčasným starnutím?

spolu hlasovalo 155 ľudí

Áno
59
Nie
96

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus