Presunúť na hlavný obsah

Po desiatich rokoch som zistila, že môj manžel je homosexuál. Tieto náznaky som ignorovala

Partnerské vzťahy

Nela vždy obdivovala svojho skvelého manžela pre jeho dokonalý vkus. Keď však raz v histórii prehliadača našla porno pre gayov, priznal sa. Martin je homosexuál, ktorý sa ešte v mladosti rozhodol, že chce žiť bežný život heterosexuála a mať šťastnú rodinu. A Nela bola tá pravá.

Vždy ma fascinovali príbehy manželiek Eltona Johna či Freddyho Mercuryho, ktoré až po čase zistili, že ich partneri sú homosexuáli. Ako si to mohli nevšimnúť? Museli to predsa vedieť. Vtedy som ešte netušila, že s jedným nepriznaným homosexuálom žijem, mám s ním deti a milujem ho až za hrob.

Neprehliadnite: Rozviesť sa a dokázať spolu fungovať je najťažšia vec: Mne to vyšlo, a to len vďaka tomu, že sme pochopili jednu vec

Áno, spávali sme spolu, ale...

Ale nikdy sme nemali toľko sexu ako ostatní. Zo začiatku ma trápilo, že sa k sexu dostaneme raz za mesiac, za dva, no vždy to bol uspokojivý sex. Keď sa nám narodili dve deti, bola som vďačná, že môj muž nie je taký náruživý ako muži mojich kolegýň, ktorí sa od svojich žien nemohli odtrhnúť.

Áno, staral sa o seba viac ako iní muži, ale ...

Nikdy sa mi nepáčila predstava spoteného, smradľavého muža, ktorému je jedno, čo si na seba oblečie. Môj manžel má vyberavý vkus a spoločné nákupy sme si vedeli poriadne užiť. Vždy mi skvelo poradil v tom, čo si obliecť, a bola som hrdá na to, akého dobre vyzerajúceho muža vedľa seba mám. Niekto tomu hovorí metrosexuál, pre mňa to bol muž snov s dobrým vkusom.

Neprehliadnite: Môj partner chcel, aby som si nechala vylepšiť túto časť tela: Kvôli peniazom bol schopný všetkého

Áno, párkrát ho balili cudzí muži, ale...

Pamätám si na pár vtipných momentov, keď ho na plese či firemnom večierku priam okato balili iní muži. Balili ho však aj ženy, takže mi to nikdy neprišlo podozrivé. Samozrejme, nikdy to neprekročilo žiadne medze, boli to len nevinné pokusy zalichotiť mu a tak podobne. Keď sa spätne pozriem na naše manželstvo, občas by ma zaujímalo, či sa niekedy s tými mužmi skontaktoval alebo sa s nimi stretol. Rozhodla som sa však po tom zbytočne nepátrať. Komu by som tým pomohla, však?

Áno, je homosexuál, ale...

Keď zistíte, že vášho manžela sexuálne priťahujú muži, zlomí vám to srdce. Cítite sa ako tá najškaredšia bezcenná bytosť. Zvládnuť to bolo veľmi, veľmi ťažké. Nenávidela som ho za to, že mi desať rokov klamal. Zároveň som ho však ľutovala, pretože aké to asi muselo byť preňho? Snažiť sa zapadnúť do roly, ktorá mu nesedí. Klamať svet aj sám seba o tom, kým v skutočnosti je. Keď sa mi priznal, zmenil sa. Bol... šťastnejší, uvoľnenejší.

Priznal, že mu spadol zo srdca kameň a že ma miluje tak, ako nemiloval nikoho. Hnev ma rýchlo prešiel, veď to bol otec mojich detí, s ktorým som si koniec koncov vytvorila fajn život. Keďže naše deti ešte nie sú dospelé a nám dvom je spolu dobre, rozhodli sme sa, že sa nerozvedieme a ostaneme žiť ako rodina. Každý z nás sa však ide občas „zabaviť von“ alebo odcestuje na pár dní na služobku. Nie každý by to schvaľoval, no nám je takto dobre. Čo je najdôležitejšie, našim deťom je takto dobre. Viem, že raz, keď budú dosť staré, povieme im to. A verím, že budú voči Martinovi rovnako chápavé, ako som bola pred časom ja.

Neprehliadnite: Diabolské svokry v hre. Vaše najhoršie príhody s partnerovou mamou

Akoby ste zareagovali, keby vášho partnera priamo pred vašimi očami balí niekto iný?

spolu hlasovalo 328 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus