Presunúť na hlavný obsah

3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Zdravie

Každá žena se desí starnutia. Je to však prirodzená vec. No predsa len existuje zopár spôsobov, ako si môžete pomôcť tento proces oddialiť .

Nikto sa na to neteší. No treba to prijať ako fakt. Starnutie je niečo, čo čaká každého z nás. Ale so správnou životosprávou sa dajú prvé príznaky celkom slušne oddialiť. Napríklad také nápoje. Stačí pár správnych ingrediencií a poharik denne a známky starnutia môžu ostatní na vás len márne hľadať.

Prečítajte si: 3 vitamíny, ktoré chýbajú nášmu organizmu najčastejšie: Tento by ste počas zimy mali prijímať pravidelne

Zelený čaj

Že je plný antioxidantov a telu prospešných látok asi už vie každý. Rovnako i to, že je výborným doplnkom pri chudnutí. No čo ste možno netušili je fakt, že šálka zeleného čaju denne dokáže predchádzať vzniku prvých vrások, ktoré sú strašiakom mnohých žien. Či už zvolíte ten klasický alebo veľmi populárny matcha čaj, je len na vás. No vymeňte jednu šálku kávy za tento drink a prvé pozitívne zmeny sa dostavia veľmi rýchlo.

Cvikla

Konkrétne cviklová šťava. Ide o superpotravinu, ktorá má taktiež blahodárne účinky pre telo. A aj pleť. Vynikajúco detoxikuje, dokonca znižuje príznaky demencie a tiež tvorbu vrások. Cvkila je bohatá na zložky známe ako zdravé nitráty a podľa viacerých štúdií zlepšuje tok krvi do mozgu.

Mohlo by vás zaujímať: 3 smoothies nápoje, ktoré nakopnú vašu imunitu: Kľúčová je táto jedna ingrediencia

Grep

I keď sa mnohým prieči vypiť pohár čerstvej grepovej štavy kvôli jeho horkosti, mali by ste sa do toho aj tak dokopať. Naše telo potrebuje vitamín C a práve toto ovocie je naň veľmi pohaté. Tento vitamín, okrem imunity, podporuje aj prirodzenú tvorbu kolagénu v tele a tým zlepšuje elasticitu pokožky. Takže jeden grepový fresh ráno naštartuje váš imunitný systém, trávenie a zlepší vzhľad pokožky!

Samozrejme, nápojov, ktoré vďaka bohatému zdroju vitamínov a minerálov pomáhaj udržiavať pleť mladistvú, je hneď niekoľko. Netreba zabúdať i na obyčajnú vodu, či čerstvú kokosovú vodu, ktorú by ste si na exotických dovolenkách mohli dopriať aj každý deň. A aj smoothie s mandnľového mlieka v kombinácií s ovocím a chia semiačkami môže mať na vaše telo a pleť rovnaké účinky.

Neprehliadnite: Zamerajte sa na suroviny zo slovenskej pôdy: Konkrétny jedálniček na 7 dní zmení vaše návyky

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus