Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Slovenská móda s dávkou francúzskej noblesy: Marcel Holubec W. debutoval kolekciou Triomphe

Móda

Málokomu sa podarí vytvoriť zo slovenskej módy level zahraničného luxusu a noblesy, ktorá vás prevedie priamo do mekky, akou je Paríž. Vitajte v rozkvitnutej záhrade dizajnéra Marcela Holubca W. s názvom Triomphe.

V nádherných historických priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca uprostred Starého Mesta Bratislavy rozkvitla záhrada v parížskom duchu. Hostia sa schádzajú presne včas, ako bolo uvedené na pozvánke originálneho francúzskeho papiera. Elegantným písmom a grafickým riešením pozvánky očarila Mikina Dimunová. Vizuálnu komunkáciu jej zverujú do rúk tí najlepší z najlepších. Pozvánka navodila prvý dojem toho, že pôjde o niečo výnimočné.

Renomovaný návrhár Marcel Holubec W. minimálne posledné štyri mesiace venoval celé svoje úsilie prvej autorskej kolekcii Triomphe. Keď Zrkadlovú sieň zaplnili hostia prehliadky, nastala chvíľka napätia, kedy začne show. A každému už vtedy bolo jasné, že to bude skutočná „fashion show.

FEMINITY TV:  Vážené dámy a páni, prvá autorská prehliadka dizajnéra Marcela Holubca W. s názvom Triomphe

 

 

 

Versailles, rozprávka na dlani

Najdôležitejšiu inšpiráciu pri tejto tvorbe zohráva slnko a jeho lúče. Na jednej strane je to blízka spojitosť z francúzskym kráľom Ľudovítom XIV. a jeho prívlastkom „Kráľ Slnko“, na strane druhej, v súvislostiach bohato pozlátených detailov interiéru a exteriéru zámku Versailles – jeho bránami, drapériami, sochami, oltárom či záhradami. Film „Marie Antoinette“ v réžii Sofie Coppoly, ako aj múza tejto kolekcie – hviezdny tenorista svetového formátu Pavol Bršlík – boli taktiež ďalšími podnetnými inšpiráciami.

Čítajte viac: VIDEO: Nahliadnite do návrhárovej duše: Marcel Holubec W. predstavil prehliadku Triomphe

Streetwear a couture

V novej kolekcii Marcel Holubec W. okrem rafinovaného zladenia štýlov kreatívnej „couture“ so „streetwear“, zachytáva svoje pocity a dojmy z desiatok intímnych prechádzok vo versaillských záhradách a palácoch. Týmto vytvorený osobitý štýl príťažlivej noblesnosti má lahodiť zmyslom i duši a vzbudzovať ľahkosť s určitou dávkou exaltácie (opojenia).

V nežných pastelových tónoch, oslňujúcej bielej aj jej nuansami a v čiernej sa vynímajú očarujúce siluety z hebkých hodvábov ako sú twill, organza, šifón, ale aj v kombináciách s prírodnými materiálmi ako bavlna, vlna a koža. 

O tom, že návrhár Marcel Holubec W. spolupracuje s tými najlepšími, svedčí aj výber modeliek. Kolekciu predviedli etablované modelky aj nové tváre agentúry Elite Model Management Bratislava. Za mnohé spomeňme napr. Sašu Gachulincovú, Denisu Klimovú Dvončovú, Barboru Bruškovú, či novú tvár módneho domu Celine Stan Stanislavovú.

Neprehliadnite: VIDEO: Hviezdy ako v Paríži: Silvia Kušnírová nasadila latku vysoko, Táňa Pauhofová ako elegantná dáma s noblesou

Meňme povrchnosť za zmysluplnosť!

Záverečné defilé sa nieslo skutočne vo veľkolepom duchu. Marcel Holubec W. zožal vrúcny potlesk a obdiv v jednom. Myšlienkou Meňme povrchnosť za zmysluplnosť!

Hair: Renata Márová / L’ORÉAL PROFESSIONNEL
Makeup: Katarína Kmecová / Yves Saint Laurent Beauty
Obuv: Topánkovo
Produkcia: Rasťo Holubec

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe