Presunúť na hlavný obsah

Ustrice, čokoláda, chilli a banán. Poznáte najlepšie potraviny, ktoré vám pomôžu vo vašom sexuálnom živote?

Sex

Problémy so sexuálnou výkonnosťou, hlavne z pohľadu erekcie a libida, trápia podľa štatistík skoro každého druhého muža v strednom veku. Jedným z najvýraznejších faktorov, ktoré na tom majú podiel, je aj zlá životospráva.

Potraviny sú z pohľadu životosprávy kľúčovou podmienkou a to, aké druhy jedál či surovín konzumujete, má veľký vplyv aj na váš sexuálny život. Niektoré potraviny patria medzi známe a overené afrodiziaka, iné vám naopak sexuálnu energiu a vitalitu berú. Tu je prehľad tých, ktoré by ste určite mali zaradiť do svojho jedálnička:

Banány: Toto ovocie je samo o sebe znakom plodnosti a potencie, no pre mužov je výborným prostriedkom na zvýšenie libida a zlepšenie erekcie. Obsahuje totiž vitamín B a aminokyselinu tryptofan, ktorá zlepšuje prekrvenie pohlavného údu.

Kakao a čokoláda: Kakao patrí medzi prirodzené a veľmi účinné afrodiziaka, pričom pomáha aj na zníženie cholesterolu a krvného tlaku. Zaujímavosťou je, že obsahuje tzv. hormón lásky fenyletylamín, ktorý zosilňuje dopamín a túžbu po sexe.

Orechy: Oriešky, napríklad vlašské, patria medzi všeobecne zdravé potraviny kvôli obsahu mastných kyselín, ale sú ideálne aj na zvýšenie produkcie pohlavných hormónov, čiže libida. Obsahujú tiež aminokyselinu L-Arginín, ktorá pomáha zvýšiť prekrvenie penisu.

Semienka: Slnečnicové, dyňové a ľanové semienka obsahujú veľké množstvo minerálov, medzi nimi aj zinok. Ide o minerál priaznivo vplývajúci na potenciu a plodnosť, zároveň pozitívne ovplyvňuje hladinu testosterónu a teda aj zvyšuje chuť na sex.

Zelený melón: Veľmi dobrou potravinou na zvýšenie prekrvenia penisu je okrem orechov aj zelený melón. Ten síce neobsahuje L-Arginín, ale obsahuje inú aminokyselinu a to L-Citrulín. Ten sa v tele premieňa práve na spomínaný L-Arginín a je tak jeho zásobárňou.

Ryby: Zdrojom L-Arginínu, ktorý pomáha na uvoľňovanie oxidu dusnatého a zlepšenie erekcie, sú aj ryby. Losos, makrela, treska a tuniak sú zároveň veľmi dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré pôsobia aj na dopamín a stimulujú tiež vzrušenie.

Ustrice: Ak hovoríme o potravinách na podporu sexuálneho života z mora, nesmieme zabudnúť ani na ustrice. Ide o jedno z najznámejších afrodiziak, ktoré obsahuje mimoriadne vysokú koncentráciu zinku pôsobiaceho na testosterón, libido aj potenciu.

Zmrzlina: Milovníkov kvalitného sexu a zároveň aj sladkých maškŕt určite poteší, že medzi potravinami podporujúcimi sexuálny život je zmrzlina. Ak môžete, vyberte si vanilkovú, je totiž zdrojom vápnika a fosforu, ktoré môžu vaše libido vystreliť do vesmíru.

Špenát: Túto zeleninu ste pravdepodobne v mladosti nemali v láske, ale poznáte ju z animovaných rozprávok o Pepkovi námorníkovi. Vedzte, že špenát je bohatý na dusičnany zlepšujúce erekciu a tiež ecdysterón, ktorý zvyšuje hladinu testosterónu.

Červená repa: Červenú repu by mal zaradiť do svojho jedálnička každý jeden muž. Dôvod? Táto zelenina je bohatá na nitráty, ktoré pomáhajú zvyšovať oxid dusnatý a teda aj zlepšovať erekciu. Zároveň znižujú hladinu estrogénu a zvyšujú hladinu testosterónu.

Granátové jablko: Veľmi podobný účinok má aj granátové jablko, ktoré patrí medzi obľúbené sladké ovocie. Okrem podpory zlepšenia erekcie majú látky obsiahnuté v granátovom jablku pozitívny vplyv aj na krvný tlak a stav arteriálnych stien.

Chilli: Na záver sme si nechali to najostrejšie, chilli. Toto korenie je známe už od nepamäti ako veľmi účinné prírodné afrodiziakum a to preto, že obsahuje kapsaicín. Ide o látku, ktorá dáva koreniu štipľavo a zároveň pomáha na uvoľnenie ciev a lepšie prekrvenie penisu.

Okrem potravín majú veľký vplyv na libido a potenciu aj niektoré bylinky. Tie pochopiteľne už v dnešnej modernej dobe nemusíte zbierať, no to vám nebráni využiť ich pozitívne účinky a vlastnosti. Dobrým príkladom takéhoto využitia sú tabletky od známej značky eJoy, ktorá je určená pre mužov. Prípravky sú určené na zvýšenie chuti na sex aj na zlepšenie erekcie a pomáhajú dlhodobo a maximálne prirodzene.

-reklamná správa-