Presunúť na hlavný obsah

Ako pripraviť pleť na zimu? Dodržiavajte tieto body a bude o poznanie lepšia

Krása

Nie len počas leta si zaslúži vaša pleť starostlivosť. A dokonca by sa dalo povedať, že oveľa väčšiu, keďže celkovo chladnejšie počasie je u nás dlhšie. Ako dôkladne pripraviť pleť na zimu, aby ju prežila bez najmenšej ujmy?

Predpríprava

Tá je rovnako dôležitá ako pred opaľovaním. Ak jej chccete po lete navrátiť sviežosť, vaša pravidelná rutina by mala zahŕňať exfoliáciu. Zbavíte pleť odumretých buniek, prekrví te ju a pripravíte na ďalšie kroky. Séra a krémy budú v tomto prípade oveľa účinnejšie. Veľmi osvedčené sú v tomto smere produkty, bohaté na AHA kyseliny. Trochu silenejšie peelingy, ktoré sa môžu používať len práve počas zimného obdobia vás dokonaca môžu zbaviť drobných škvŕn zo slniečka. Pristupujte k ních však veľmi zodpovedne a nepoužívaje ich častejšie ako raz do mesiaca.

Prečítajte si: Nezabúdajte na líčka! Tento sexi prvok v líčení vám môže hravo opticky zoštíhliť tvár

Masky

Každá pleť je iná, no oddaný prístup si zaslúži každá jedna. A preto nepodceňujte silu obyčajných masiek aj počas zimy a to hlavne hydratačných a vyživujúcich. Masky bohaté na vytamíny A a E by ste si na tvár mali dávať minimálne raz za 10 dní, v prípade silnejších mrazov aj raz do týždňa.

Krémy

To, že počas zimného obdobia nevidíte všeade reklamy na ochranu pleti pred slnkom neznamená, že vám postačí obyčajný krém. Vo výsledku nepostačí. Slnko dokáže byť "zákerné" i pri nízkych a mínusových teplotách a  poriadne zradné dokáže byť aj horské slnko. A práve pri nadchádzajúcej lyžiarskej sezóne by ste mali myslieť na používanie krému s ochranný faktorom. Pokojne siahnite i po päťdesiatkovom. Viac, ako 80% slnečných lúčov sa totiž odráža od snehu.

Mohlo by vás zaujímať: Z tmavých na svetlé bez zaváhania: Známe hviezdy ukazujú, ako sa dá dokonalo prejsť na blond

Niečo navyše

Nezabúdajte na čerstvý vzduch. Určite mnohé z vás v práci sedia pri rozohriatom radiatore a úplne zabudnú trochu miestnosť vyvetrať. A to je chyba, na ktorú môže doplatiť aj vaša pokožka. Prísun vzduchu je dôležitý. Inak svoju pleť budete denne nadmerne vysušovať, čo sa čoskoro môže nepríjemne prejaviť.

Neprehliadnite: Krok za krokom k perfektnej očnej linke: Len vďaka tomuto bude dokonalá

Zimné menu pre vašu pleť: Produkty, s ktorými rozhodne nič neskazíte, naopak, získate rozžiarenú a doknalú pleť

- Najčítanejšie -