Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Michaela Kocianová predstavila vlastnú módnu značku: Akú najlepšiu radu dostala v rámci podnikania?

Modeling

Topmodelka Michaela Kocianová z prestížnej agentúry Elite Bratislava sa vrhla do podnikania s módou. Vo Virvar Bratislava predstavila s kamarátkou Yeliz prvú kolekciu z dielne Farah X Michaela K.

Topmodelka Michaela Kocianová múti vody modelingu už vyše desať rokov a k móde pričuchla viac ako ktokoľvek z nás.  Spolupracovala s tými najlepšími v brandži, medzi nimi Vivienne Westwood, Christian Dior, Alexander McQueen, Chanel, a ako jedinej Slovenke sa podarilo vyniesť anjelske krídla Victoria's Secret.

FEMINITY TV: Topmodelka Michaela Kocianová predstavuje vlastnú líniu módnej značky Farah X Michaela K. 

 

 

 

Už počas galavečera Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR si predstavila kolekciu Farah X Michaela K. Začína sa nová etapa tvojej kariéry?

Nechcela by som to volať nová éra ani plán B. Celý tento nápad sa začal úplne nevinne. Už dlho som mala pár vecí nakreslených, len som nevedela, ako to celé dať do procesu. Hľadanie správneho partnera bola tiež dlhšia cesta, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a značka Farah X Michaela K je na svete.

Spolupracuješ na nej s Yeliz, ako ste sa zoznámili a ako k tomu celému došlo, aká je filozofia módnej značky?

S Yeliz sme sa zoznámili cez maminu môjho bývalého priateľa Dylana, ktorý je tiež fotograf. Slovo dalo slovo a priletela som na prvé stretnutie do Prahy, kde sme rozobrali základné predstavy. 
Zhodli sme sa spoločne, že naša značka má reprezentovať ženskosť a sebavedomie. Vychádzali sme z predstavy, že sila ženy je v podpore druhej ženy. Má byť sexy, hravá a sebavedomá a práve sebavedomie u nás predstavuje sexepíl

Vyjadruje táto kolekcia tvoj štýl? Ako by si charakterizovala ženu – nositeľku Farah X Michaela K?

Určite áno. Môj štýl je v základe veľmi jednoduchý. Rada kombinujem drahé kúsky s lacnými. Nemám rada branding na veciach. Takže všetky naše veci sú vlastne základné kúsky, ktoré by mala mať každá žena vo svojom šatníku. 
A ako by som ju charakterizovala? Je to žena, ktorá určite vie, čo chce. Hravá, sebavedomá, sexy, neohrozená.

Navrhovanie je dlhodobý proces a stojí za ním veľa úsilia. Čo bolo najťažšie pri kreovaní tejto kolekcie? Čo ťa prekvapilo?

Vôbec som netušila, čo všetko to prináša. Vyplynulo z toho asi jedno veľké ponaučenie, že čo si neurobíš sám, to nemáš, a všetko treba skontrolovať minimálne dvakrát. A to, že produkcia môže byť neskorá. Asi skôr ma to priviedlo k veľkej trpezlivosti v spojitosti s ľuďmi.
A toto je iba vyprodukovanie kolekcie, hneď potom vás čaká druhá časť, a tou je marketing, webové stránky, sociálne médiá. Mediálne výstupy, je toho veľmi veľa. Technické nákresy každého modelu, ktorý vyrobíme, a placement produktu. Je toho veľmi veľa, teraz vidím, že hodiny marketingu na mojej škole neboli vôbec zlé.

Prezraď nám, ako vyzerá tvoj deň 24/7, keď riešiš práve tieto veci? Kedy vstávaš, čo robíš...

Vstávam asi o deviatej, keďže v Turecku nikto skôr ako na desiatu do práce nepríde. Haha, to je život, čo? :D
Spoločne sa stretneme v našej kancelárii u našej kolegyne Sheriffa, ktorá nám robí všetky strihy. Chodíme ručne vyberať kožu, farbu, hrúbku. Potom sa presúvame na miesto produkcie, kde nám veci šijú. Ja si to začnem skúšať a potom hovoríme, čo treba opraviť. Bohužiaľ, veľakrát sa stane, že to musíme celé ušiť znova.  

Aké tri vlastnosti sú podľa teba najdôležitejšie pri podnikaní?

Cieľavedomosť, rozhodnosť a človek musí mať biznis človeka v sebe. Musí vedieť, ako uzavrieť deal tak, aby bol výhodný. Pretože keď príde k peniazom, ľudia začnú byť hašteriví.

Chystáš sa spolupracovať aj s influencerkami alebo akú cestu marketingovej komunikácie budeš voliť? Zaujíma ma tvoj názor v tejto oblasti, ako vnímaš Instagram a jeho vplyv?

Určite áno. Za veľa vďačím svojim kamarátkam, Denise Dvořákovej a Linde Vojtovej, ktoré mi dali podporu na ich sociálnych sieťach. Denisa mala počas pražského fashion weeku na sebe niekoľko outfitov od nás. 
Tiež rôznym médiám, ktoré nám naše produkty zaradili do ich fashion stories. Poslali sme bundu jednej blogerke, má asi 1,5 milióna sledovateľov. Takže náš prístup k sociálnym médiám je určite kladný. Sociálne siete sú akýmsi základom marketingu v dnešných dňoch a my nemôžeme začať vytvárať značku a ísť tzv. hlavou proti múru. 

Profesia modelky je s módnym biznisom veľmi úzko spojená. Ako vnímaš budúcnosť módy ty osobne? 

Milujem módu a myslím si, že som sa svojmu remeslu trafila. Móda je kreativita človeka. Každý človek, keď sa ráno zobudí, vytvára nejaký outfit, niečo, čo si skladá tak, aby sa mu to páčilo. Čiže to je v podstate tzv. umenie. Ja osobne vnímam módu veľmi pozitívne a veľmi ma baví, ako sa veci vracajú späť do módy. 

Neprehliadnite: Daniela Peštová: Bola som rada, že môžem vycestovať z Československa, nepotrebovala som byť v klube vyvolených

Akú najlepšiu radu si dostala v rámci podnikania a od koho?

Všetko by malo byť definované a podpísané ešte predtým, ako sa niečo stane. Bola od môjho agenta Sašu Jányho. Veľmi mi tiež pomáha a radí pri rôznych rozhodnutiach. 

Patríš medzi najúspešnejšie modelky, čo si vyžaduje veľkú dávku disciplíny a s ňou ide ruka v ruke aj profesionalita. Čo je podľa teba najdôležitejšie v tom, aby človek dosiahol skutočný úspech?

Vôľa chcieť niečo dokázať. Ja si vždy vizualizujem to, čo chcem, a idem za tým. Je veľmi dôležité veci vidieť tak, ako si ich prajeme. V mojej práci to určite bola tvrdá práca, pretože nikto nič nedostane zadarmo.

- Najčítanejšie -