Presunúť na hlavný obsah

3 vitamíny, ktoré počas zimy potrebujú naše vlasy najviac

Krása

Zima je pre vlasy náročným obdobím. Ak chcete, aby toto obdobie prežili bez ujmy, doprajte im vhodnú starostlivosť.

Sú korunou krásy a bez ohľadu na to, ako dlhé či husté ich máte, starostlivosť by ste im mali venovať rovnakú. Zdravé, lesklé a pevné premane sú výsledkom správenej životosprávy, ktorá by mala zahŕňať aj vitamíny. Obzvlásť počas zimného obdobia je priam povinné, dodať telu potrebnú dávku. Tieto tri by ste si teda mali zaobstarať ihneď.

Prečítajte si: Pridajte do raňajok tieto dve zdravé suroviny: Sú bohaté na omega 3-mastné kyseliny a znižujú hladinu cholesterolu

C

Staré-dobré Céčko dokáže urobiť zázraky nie len s vašou imunitou, ale i korunou krásy. Ak máte krepovité vlasy bez lesku, vysušené a lámu sa, pravdepodobne vám chýba práve tento vitamín. Samozrejme, najlepšie je dodať telu Céčko z prírodných zdrojov ako citrusové plody, špenát alebo ďatle a listová zelenina. Dostatok tohto vitamínu podporuje zároveň aj tvorbu mazu, takže pravidelnou konzumáciou spomínaných potravín môžu byť vaše vlasy čoskoro krásne a prirodzene leské. 

Neprehliadnite: Najbohatší proteín v tele, ktorý určuje to, na koľko rokov vyzeráme: Ako spozorujete, že vám chýba?

Vápnik

Práve ten podporuje rast vlasov a preto by ste ho mali zabezpečiť telu v dostatočnom množstve. Či už vo forme jogurtov (nízkotučných aj plno), alebo syrov. Dokonca môžete zaradiť do jedálnička aj mak, pretože ten obsahuje skutočné bohaté množstvo vápnika. Už po pár týždňov môžete spozorovať viditeľné zmeny. 

Omega 3-mastné kyseliny

Jednoznačne jeden z najdôležitejších vitamínov, ktoré zdravé vlasy potrebujú. Práve Omega 3-mastné kyseliny dokážu s nimi narobiť zázraky na počkanie. Lesk, pevnosť, hustota... Všetko toto ovplyvňujú práve potraviny bohaté na túto zložku. Takže jedzte predovšetým ryby, a to nie len na Vianoce a žiadny problém s hrivou mať nebude. 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonale čistá pleť je prvým krokom ku jej kráse: Vďaka týmto produktom k nej budete o čosi bližšie

- Najčítanejšie -