Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Pečieme so známou Slovenkou z cukrárne U Guľky: Zimná torta, ktorou jednoznačne zapôsobíte!

Feminity TV

Ak chcete mať tento rok na sviatočnom stole niečo naozaj výnimočné a klasika vo forme medovníčkov, či vanilkových rožkov vás už nebaví, máme pre vás skvelý tip. Rozvoňajte svoj domov pravou vianočnou tortou!

Pokiaľ si tento rok, chcete na Vianoce pripraviť niečo naozaj výnimočné, skutočne sladkú pochúťku, ktorou zapôsobíte na všetky babky, staré a prastaré mamy, vieme ako na to! Nechajte sa inšpirovať naozaj výnimočnou, vianočnou tortou, ktorú nám pripravila známa a sympatická cukrárka Lucia Smolenová. 

Neprehliadnite: Kto by nemiloval vanilkové rožky: Tieto dve ingrediencie sa postarajú o vianočnú chuť, vyskúšate?

​FEMINITY TV: Lucia Smolenová vás naučí, ako si doma pripraviť takúto chutnú a originálnu tortu

 

 

Vianočná torta, ktorá vás dostane

Základ torty tvorí korpus, krém, ovocie (ideálne čerešne alebo višne), oriešky a čokoláda. Práve tou budete čarovať vianočnú atmosféru, tak si na jej výbere nechajte záležať. Áno, aj vy doma dokážete vyrobiť čokoládové vianočné stromčeky, prípadne hviezdičky, ktoré sa budú na sladkom dezerte vynímať, hoci možno nepatríte do kategórie top kuchárok. Verte, že s návodom od Lucky, to hravo zvládnete. Navyše, bonusom je, že o ochkanie a híkanie nebudete mať zo strany vašich návštev núdzu. A vieme o čom  hovoríme, dokázali sme to aj my. Tento dezert chutí famózne! 

Neprehliadnite: Spríjemnite si tretiu adventnú nedeľu niečím sladkým: Vianočné makrónky vám vyčaria úsmev na tvári

TIP od cukrárky Lucii Smolenovej:

  • nešetrite likérom :)
  • urobte si na sáčiku tenší otvor, aby sa vám s čokoládou ľahšie pracovalo
  • pri príprave čokoládových stromčekov urobte hrubšiu nožičku
  • čokoládové stromčeky nechajte poriadne vychladnúť
  • ako alternatívu čokoládových stromčekov môžete urobiť aj stromčeky z našľahaných bielkov, (postup je v postate totožný ako pri príprave Pavlovej torty)

- Najčítanejšie -