Presunúť na hlavný obsah

Krásna Slovenka Zea po boku Paulieho Garanda žiari: Po tom, čo odišla zo Slovenska sa od jej 18-tky veľa zmenilo

Slovenské celebrity

V šoubiznise začínala ako 18-ročná. Dnes je z mladého dievčatka krásna žena, ktorá nie len krásou múti vody slovenského i českého šoubiznisu. Jej talent je nepopierateľný. Exkluzívne pre Feminity prezradila, aké sú jej plány na najbližšie obdobie.

Meno Alžbeta Ferencová vám musí byť určite povedomé. Exotická tanečnica a speváčka, ktorá sa dostala do povedomia širšej verejnosti predovšetkým účinkovaním v talentovej šou  Česko-Slovensko má talent so skupinou Forsomeone, už nejaký ten čas žije u českých susedov. A vyzerá to tak, že sa jej za hranicami veľmi darí. V rozhovore pre Feminity prezradila, prečo sa rozhodla odísť, ako veľmi ovplyvnil jej spoločenský život vzťah s umelcom Paulie Garandom a čo pre fanúšikov chystá najbližie. 

Už nejaký čas je tvojim domovom Praha. Odísť sem bolo rozhodnutie čisto súkromné alebo malo skôr pracovný charakter?

Toto rozhodnutie bolo najskôr súkromné, potrebovala som odísť z Bratislavy a celkovo načerpať nejakú novú energiu a inšpiráciu. Asi po roku tu mi začalo dochádzať, že pracovne to tu má pre mňa oveľa väčší význam ako na Slovensku. Možno ma tu ľudia nepoznajú po mene, ale našla som tu uplatnenie v nakrúcaní reklám a filmov svetových produkcií a popri tom som začala opäť tancovať a spievať. 

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea),

Momentálne naplno rozbiehaš (resp. si rozbehla) sólovú spevácku kariéru. Je toto presne to, v čom sa vidíš nielen teraz, ale aj o desať rokov?

Hudba, tanec a celkovo umenie je tak nepredvídateľná cesta, že odpoveďou na túto otázku je, že si nemyslím, že o desať rokov budem na tom rovnako alebo podobne. Môže to byť oveľa lepšie alebo sa tiež môže stať, že ma inšpirácia a nejakú múza opustia a o desať rokov už nebudem mať s hudbou nič spoločné. Ale, samozrejme, chcela by som...

Ako veľmi si sa zmenila ty od vstupu do šoubiznisu? Máš pocit, že svet reflektorov a médií sa u teba na niečom výrazne podpísal?

Keď som vstupovala do šoubiznisu, mala som 18 rokov a bola som prekvapená, ako vás tento svet dokáže zničiť, či veľmi ľahko dostať na cestu, ktorá nie je úplne tá pravá. Myslím si, že som na začiatku bola naivnejšia, i keď nikdy nie hlúpa, len som mala ružové okuliare a verila v dobro.

Samozrejme, boli chvíle, kedy to boli naozaj super časy, šoubiznis mi pohol vo veľa veciach, ale potom prišli momenty, keď som už nevládala bojovať s nepriazňou v určitých faktoroch. Myslím si, že som oveľa silnejšia teraz a zároveň i opatrnejšia pri pohrávaní sa s myšlienkou, či je šoubiznis to miesto, ktorému chcem venovať 100% svojho JA. Svoju hudbu a spev chcem venovať hlavne ľuďom, ktorí o to majú záujem. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo večného úsmevu Dary Rolins: Začiatkom roka sa venuje činnostiam, ktoré jej dajú energiu na 12 mesiacov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea),


Netajíš sa vzťahom so známym českým umelcom Paulie Garandom. Myslíš si, že ti tento vzťah pomohol o niečo rýchlejšie sa presadiť u susedov?

Samozrejme, to tomu asi trošku pomohlo, ale už som si vybudovala nejaké meno aj v Česku a bola som známa pre niektorých ľudí predtým, ako to s Paulim začalo. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea),

Žijeme v dobe, kde sociálne siete taktiež udávajú akúsi rýchlosť, akou sa umelec presadí. Vnímaš to niekedy aj ty? Pocítila si niekedy zodpovednosť nad tým, čo pridáš napríklad na Instagram? Alebo mu neprikladáš žiadnu väčšiu váhu?

Bohužiaľ, Instagram v dnešnej dobe diktuje skoro všetko. Čísla sú meritkom všetkého, ale ja som stále toho názoru, že nie sú meritkom kvality. A stále verím v to, že ľudia dokážu rozoznať kvalitu od nekvality. Môj profil je naozaj hlavne o tom, aká som, je to také moje CV, väčšinou tam pridávam prácu alebo informácie o nasledujúcich projektoch, či zamilovanú foto s Pauilem (smiech)...

Keď spomínaš už tie projekty, na čo sa tvoji fanúšikovia môžu najbližších 12 mesiacov tešiť? 

Vydanie singlu, ktorý vyjde už vo februári aj s videoklipom. Následne otvorenie ďalších tanečných kurzov v Bratislave, v Brne a nejakých nových aj v Prahe. V apríli mám v pláne vydať ďalší song a medzitým pripravujem album, ktorý je na pol ceste a vyjsť by mal v septembri. A dúfam, že potom budú nasledovať nejaké koncerty v Česku, ale aj doma. Takže to bude celkom pracovne nabitý rok.

Neprehliadnite: Prečo všetci tak milujú Jasminu Vrbovskú Alagič? Tieto vlastnosti z nej robia miláčika bežných žien

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zea (@this.is.zea),

- Najčítanejšie -