Presunúť na hlavný obsah

Rozkošné dievčatko sa ako 6-ročné stalo detskou kráľovnou krásy: Keď ju uvidíte, nebudete veriť, čo sa stalo

Zahraničné celebrity

Ak ste si mysleli, že detské hviezdy alebo kráľovné krásy sú záležitosťou posledných rokov, nie je to tak. Toto rozkošné dievčatko kedysi vyhrávalo jednu súťaž za druhou.

JonBenét Ramsay dostala takpovediac dar od Boha, akým je krása. Už ako malá bola okúzľujúca a v pomerne nízkom veku začala vyhrávať jednu súťaž krásy za druhou. Šesťnásobná detská kráľovná krásy JonBenét  mala len šesť rokov, no život ako dospeláčka.

Prečítajte si tiež: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Krásu zdedila po mame, takisto kráľovnej krásy

Jej mama, bývalá kráľovná krásy, mala jasnú víziu – urobiť zo svojej dcéry najkrajšiu bytosť planéty. Bola ochotná pre to urobiť čokoľvek, dokonca jej v útlom veku odfarbila vlasy, čo je pre mnohé mamičky priam neprípustné a rozhodne s takýmto niečím nesúhlasíme. JonBenét síce zdedila po mame gény, ktoré jej predurčovali sľubnú budúcnosť, no zároveň so sebou prinášal takýto prístup obrovské riziko. 

Ako malá prišla v podstate o celé detstvo. V čase najdôležitejšieho vývoja, jej mama vštepovala do hlavy len súťaže krásy a celý svoj aj jej život prispôsobovala tomu, aby sa z nej stala kráľovná všetkých súťaží. Musela čeliť obrovskému tlaku bez toho, aby si uvedomovala, čo sa okolo nej deje. Nároky sa stupňovali a podotýkame, že to mala stále len šesť rokov. 

Pre dieťa do 6 rokov sú najdôležitejší rodičia

Rozvoj dieťaťa do prvých šiestich rokov je najdôležitejší, rovnako aj to, aby ho rodič neporovnával s ostatnými. Práve naopak, mal by vedeť prirodzene rozvíjať svoje kognitívne schopnosti a predpoklady svojho dieťaťa a učiť ho samostatnosti. Najmä však porovnávanie s ostatnými musíme zdôrazniť, môže to mať totiž fatálne následky na jeho život aj v budúcnosti, to si mnoho rodičov ešte stále, žiaľ, neuvedomuje. 

Neprehliadnite: Najžiadanejšie mená pre bábätká na rok 2020: Ak preferujete originalitu, tieto vás zaujmú

Záhadný koniec s množstvom otáznikov

JonBenét sa žiaľ, nakoniec nedožila ani dospievajúceho veku a celá situácia ohľadom jej smrti zostala pod rúškom záhady dodnes. Na svoju krásu doplatila, hoci sa ako dievčatko v tomto útlom veku nemohla nijako brániť, o to smutnejšia táto celá situácia je. Našli ju v dome zavraždenú a dodnes sa vedú špekulácie o tom, že to mohla byť práve jej mama, ostatné verzie zase z toho upodozrievajú údajného pedofila... 

V honbe za dokonalosťou sa nám to vymyká spod kontroly aj dnes

Dnes, s odstupom času si môžeme uvedomiť, že hazard s detskou krásou a celkovo s detstvom môže priniesť aj nežiadúce situácie. Vplyvom sociálnych sietí, je honba za dokonalosťou niečím, čo  zachádza priďaleko a môže sa nezvládnutím výchovy veľmi ľahko zvrtnúť.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus