Presunúť na hlavný obsah

Prečo si muži kupujú mladosť v podobe mladších partneriek? Začína sa to neverou a končí...?

Partnerské vzťahy

Čo myslíte, skutočne je dnes manželstvo obyčajný prežitok? Alebo to tak bolo vždy, len ľudia to dokázali lepšie skrývať? Stáva sa totiž akýmsi novodobým športom, že muži v zrelom veku odrazu opúšťajú svoje rodiny a vyberajú sa inou cestou. Zväčša takou, ktorá má sotva dvadsať, dlhé štíhle nohy a dokonalé telo. Myslia si totiž, že tak získajú akýsi elixír mladosti. No aká je realita?

Začína sa to neverou

Aj vám sa zdá, že v 21. storočí sa stalo novodobým športom, že muži po štyridsiatke menia svoje manželky za mladšie verzie? Väčšina ľudí to začala pomaly prijímať ako prirodzenú súčasť života. Všetko sa to začína mileneckým vzťahom, ktorému sa darí v manželskom zväzku viac ako dobre. Kde sa však v človeku  berie túžba po nevere? Ako je možné, že sa z milujúceho partnera odrazu stane niekto, kto vám s úsmevom na perách vrazí pomyselný nôž rovno do srdca a ani nad tým dlho nepremýšľa? Bude to možno znieť trochu zvláštne, ale nevera sa rodí oveľa skôr, ako by sa mohlo zdať. Sú za ňu v istej miere zodpovední aj naši rodičia.
 
„To, či sa jedného dňa staneme nevernými alebo nás bude partner podvádzať, má korene ešte v našom detstve. Vzťah mamy k dieťaťu do troch rokov života je kľúčový. Ako sa k nemu správa, ovplyvní jeho vzťahové väzby do budúcna,‟ vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. 
 

Viete, ako to my ženy máme. Už ako malé dievčatká si chceme vziať za muža svojho ocka a chlapci zase maminku. V prenesenom význame sa nám to naozaj podarí. Otázkou zostáva, či s človekom, ktorého sme si podľa daného vzorca vybrali, nielen dokážeme, ale aj chceme naozaj žiť. Alebo sa rozhodneme pre opačnú stranu mince a to môže byť ešte horšie. Nuž a znova sme pri tej nevere. Samých seba jednoducho nevieme oklamať. Hľadáme zväčša teda kópiu svojich rodičov. A to až do momentu, keď ju nestretneme. Za tým je mnohokrát veľké množstvo neúspešných vzťahov, sĺz a zlomených sŕdc.  
 

Prečo nás milujúci muž vymení  napokon za mladšiu verziu?

„Vezmeme si totiž niekoho, kto nás síce priťahuje, no napokon zistíme, že nemá všetky atribúty, ktoré očakávame. Preto muži aj po rokoch opúšťajú svoje manželky. Lebo to zistia príliš neskoro. To, že sa zväčša obzerajú po mladšom modeli, je len prirodzený pud lovca. Nechcem ich obhajovať, ale je to tak evolučne  a biologicky podmienené. V prírode si aj lev vyberie vždy najmladšiu a najatraktívnejšiu samicu. To sa oklamať nedá, aj keď sa to zdá veľmi povrchné.“ 
 
Muži totiž rýchlo podľahnú vášni a práve táto žena im ju dokáže v plnej dávke okamžite poskytnúť. Má pre nich otvorenú náruč, chápe ich a prijíma so všetkým. Odrazu majú pocit, že môžu byť konečne sami sebou. Ale rozhodne nemôžu. Je to len ilúzia. Len v daný moment sa im to tak javí. Kým doma museli neustále niečo robiť, mali množstvo povinností, pred milenkou nemusia nič robiť. Len byť sami sebou a užívať si.
 
Presne tento efekt dokážu dokonale vytvoriť mladé dvadsiatničky, ktoré nemajú žiadne problémy, riešia nanajvýš seba, takže je im jedno, či príde chlap domov o štvrtej popoludní alebo o desiatej večer. Nikomu netreba urobiť večeru, čítať rozprávku alebo byť celú noc hore, ak má dieťa horúčku. A oni si opäť pripadajú, ako keď mali dvadsaťpäť a chodili s kamošmi každý večer na žúrky. Odrazu získajú pocit slobody a voľnosti v štyridsiatke. Stojí to však naozaj za to? 
 
 
Chcete poznať recept na to, aby vás muž nevymenil za mladší model? Nie, ten veru neexistuje. Jedno je však isté, mnohým mužom, ale aj ženám už manželstvo nie je sväté. Jedinou cestou, ktorou môžete skúsiť ísť, je cesta bezpodmienečnej lásky. Vzťah je o tom, že sa partneri učia jeden druhého prijímať a tiež sa mu odovzdať. To prehlbuje citovú väzbu, čo je mimoriadne dôležité. Samozrejme, chce to viac, ako len o tom hovoriť. Dovtedy nám zostáva len veriť, že láska skutočne existuje. A to aj bez doby trvanlivosti. Lebo navždy znamená naozaj NAVŽDY. Len to musia chápať obaja. 
 

Muži milujú uznanie, toto skúste aplikovať, aby ste si ho udržali pri sebe:

Komplimenty, komplimenty, komplimenty. Nepotrebujú ich počuť len ženy, ale po slovách chvály túžia aj naše drsnejšie polovičky.
 
Práve silnejšie pohlavie potrebuje pre svoje ego veľa láskavých slov. Áno, muži milujú uznanie a potrebujú ho počuť. Možno častejšie ako my samy. Ak svojmu „pánovi Božskému‟ zabúdate hovoriť, čo na ňom obdivujete, mali by ste to okamžite napraviť. Inak sa vám môže stať, že komplimenty začne hľadať inde. A to veru nechce žiadna z nás. 
 
„Dnes vyzeráš úžasne“. Táto veta dokáže urobiť vo vzťahu malé zázraky a je naozaj kľúčová. Všetci túžime vyzerať čo najlepšie, a preto chceme počuť, že sme príťažliví, muži obzvlášť. Skúste ho nahlas obdivovať častejšie a uvidíte, že vášmu vzťahu to len pomôže. 
 
Muži majú sklony svoju partnerku ochraňovať. Chcú sa cítiť potrební, dôležití a nenahraditeľní. Jednoducho musia mať pocit, že ich náruč je pre vás bezpečný prístav. 
 
Zmysel pre humor je pre mužov veľmi dôležitý. A chcú počuť, že sú vtipní. Preto, ak sa pri ňom dobre cítite, veľa sa smejte. Občas nezaškodí brať aj niektoré jeho prízemné vtipy s nadhľadom. To k chlapom jednoducho patrí. 
 
Chlapi si svoje sebavedomie zakladajú na tom, čo všetko dokážu a dosiahnu. Zbožňujú, ak viete oceniť ich prácu, snahu a postavenie. Sami seba si totiž cenia predovšetkým na základe svojich úspechov. 
 
Muž, ktorý vás skutočne miluje, urobí všetko pre to, aby ste boli šťastná. A naozaj ho úprimne poteší, ak bude počuť, že sa mu to aj darí.

- Najčítanejšie -