Presunúť na hlavný obsah

Z jedálnička vyradila tieto tri potraviny a udržiavala si štíhlu postavu: Osvojte si tajomstvo ikonickej Twiggy

Zahraničné celebrity

Ikonická Twiggy s stala múzou nielen mnohých svetových návrhárov, ale aj žien po celom svete. Jej extrémne štíhlu postavu, jej mnohé závideli. Čomu za ňu celé tie roky vďačila?

Daň za štíhlosť

Milovaná, no práve pre svoju extrémnu štíhlosť aj mnohými zatracovaná. Twiggy je jednoducho pojmom a ikonou aj dnes. Poznajú ju všetky generácie. Toto krehké, plavovlasé dievča totiž spôsobilo, že pohľad na ideál ženskej krásy sa na veľmi dlhé roky zmenil. 

Paradoxne, táto kráska, narozdiel od jej rovesníčok, o profesii modelky nikdy nesnívala. Do šestnástich vyrastala ako úplne normálnal teenagerka, v Londýne. No jej vtedajší priateľ Nigel ju nechal odfotiť profesionálnym fotografom. Ten jej fotografie ponúkol časopisu Daily Express. A po ich zverejnení, spôsobila v Anglicku totálny ošiaľ. Bola naozaj mimoriadne štíhla, mala krátke vlasy a nádherné veľké oči. Všetci návrhári a dizajnéri ňou zostali očarení. Jej tak trochu netradičná vizáž, korešpondovala s vtedajšou slobodou šesťdesiatych rokov. A to sa mnohým páčilo.

Neprehliadnite: VIDEO: Róby z Oscarov 2020: Nádherná Natalie Portman strhla na seba pozornosť, Charlize Theron potvrdila vycibrený vkus

Ak si však myslíte, že jej postava bola rokmi vydretá cvičením a odriekaním, mýlite sa. Nikdy neinklinovala k športu, čo je skutočne prekvapivé.

Twiggy, vlastným menom Lesley, mala svoju štíhlosť v génoch. Nikdy sa jej nepodarilo mať typický ženskú postavu a to aj napriek tomu, že po nej veľmi túžila. Páčili sa jej ženy, ktoré mali krivky a sama bola so sebou roky naozaj nespokojná a nešťastná z toho ako vyzerá. Hoci nikdy nediétovala a nevenovala sa žiadnemu športu, napriek tomu nepriberala. ,,Jedla som ako kôň, no jednoducho mám chlapčenskú postavu,'' priznala v jednom z rozhovorov, pre The Times. V čase, keď však prerazila, rozhodla sa neriešiť svoju figúru a prijať ju. 

Takto sa udržiavala vo forme

Twiggy však bola verná svojmu jedálničku, v ktorom sa nenachádzali tri potraviny. Tie nikdy nejedla, nakoľko jej nechutili a je pravdepodobné, že práve vďaka tomu si napokon udržiavala krásnu postavičku. Dokonca ani po tridsiatke, sa na ňu kilá nelepili a v neskoršom veku tiež nie.  Na jej tanieri ste nikdy nenašli pečivo (jedla len croissanty), cestoviny a nepila sladené nápoje, či džusy. 

Čítajte viac: Oscary prepisovali históriu: Favoriti pohoreli, na cenách bodoval cudzojazyčný film Parazit

Príklad jedálnička podľa Twiggy

  • Raňajky: Čokoládový croissant
  • Desiata: Banán, alebo ovsená kaša so
  • spareným jablkom a škoricou
  • Obed: Zeleninová polievka, Tofu s brokolicou a smažená ryža
  • Olovrant: Biely jogurt
  • Večera: Pstruh a grilované zemiaky s cuketou

Dnes je z ikonickej Twiggy už dáma, ktorá sa teší zo svojej vnučky a svoj voľný čas trávi najradšej pečením, varením a štrikovaním.

Viac fotiek si môžete pozrieť v našej galérii

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus