Presunúť na hlavný obsah

Máte smolu na mužov? Toto sú veci, kvôli ktorým si zväčša vyberáme tých nesprávnych

Partnerské vzťahy

Niektoré z nás jednoducho šťastie v láske nemajú. Teda aspoň an prvý pohľad. Vždy sa totiž zamilujeme presne do toho, komu by sme sa mali radšej vyhýbať oblúkom. Prečo si kontinuálne a dookola vyberáme nesprávnych mužov aj keď vieme, že nás napokon sklamú?

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka nesprávnym rozhodnutiam svojej matky som sa stala ženou, ktorá má vo vzťahoch s mužmi tento problém

Nevyriešené minulé vzťahy

Aj keď si to mnohokrát neuvedomujeme, veľmi často si so sebou nesieme do nového vzťahu, nejaký, s ktorým nie sme vnútorne vysporiadané z minulosti. Pokiaľ ho nedokážeme uzavrieť, vždy budeme stretávať len takých mužov, ktorí nám skôr ublížia, ako niečo dajú. Každý z nás si totiž v sebe nesie nejakú schému, podľa ktorej si hľadáme svoje druhé ja. Ak ste teda vnútorne s niečím nespokojná, nevyrovnaná, ako magnet priťahujete presne ten typ muža, ktorý vám kedysi ublížil. A pokojne to môže prameniť aj z detstva. 

Prečítajte si: Medových týždňov sme sa nedočkali: Tieto fotky zo svadby odhalili, čo som si na manželovi po celý čas nevšimla

Zrkadlo vlastných chýb

Tušili ste, že vzťahmi s nevhodnými partnermi si môžeme kompenzovať určitý vlastný nedostatok? Veľakrát nás totiž na druhých priťahuje to, čo sa nám nedarí alebo nevieme. Vtedy si vlastne partnera hľadáme ako nejakého učiteľa. Veľakrát si muža, ktorý je agresívny, vyberie žena, ktorá sa cíti vnútorne zranená a má nízke sebavedomie. No aj z tohto bludného kruhu sa dá dostať von. Stačí ak si uvedomíte, že najväčšiu silu meniť okolo seba máte vy sama. 

- Najčítanejšie -