Presunúť na hlavný obsah

Bezpečný sex a bez infekcií

Sex

„Na začiatku bolo slovo. Nie, na začiatku bol sex…,“ povedal taliansky filozof Antonio Gramsci. A mal pravdu, pretože sex je súčasťou nášho aktívneho života a na počiatku každého nového ľudského života. Ako si dokážeme užiť sex naplno a bez rizika nakazenia sa pohlavnými chorobami, ale najmä bez takých častých zápalov močových ciest, ktorými trpia hlavne ženy?

Sex je návykový

Sex sa začína, paradoxne, v hlave. Pocity, ktoré prežívajú ženy pri sexe, spôsobuje prepojenie nervov s centrami potešenia v mozgu. Počas orgazmu sa v mozgu aktivuje jedna časť, ktorá vyplavuje látku dopamín. A práve dopamín obsahujú aj niektoré návykové drogy. Preto môžeme sex považovať za návykový. Aby sme si ho dokonale dokázali užiť, musíme dbať aj na naše zdravie a zmierniť všetky riziká ďalších ochorení spojených práve so sexom. 

Bolesť má veľa dôvodov

Bolesť pri sexe nie je zdravá a neveští nič dobré. Ženy cítia bolesť pri sexe z mnohých dôvodov. Často ide o psychické problémy, ale tiež môže ísť o rôzne zápaly - pošvy, krčka maternice či samotnej maternice. Najčastejšie ich však spôsobuje bakteriálna infekcia v ženských intímnych partiách a zápal močových ciest. Ten často postihuje pacientky ako dôsledok ich rizikového sexuálneho správania.

Konečník a močová trubica sú u žien veľmi blízko seba a baktérie, ktoré prirodzene žijú v našom zažívacom trakte, môžu ľahko prekonať túto krátku vzdialenosť a dostať sa do močovej trubice a odtiaľ ďalej do močového mechúra, prípadne ešte vyššie až k obličkám… Zatiaľ čo pre náš zažívací trakt sú tieto baktérie (predovšetkým E.coli) prospešné, v močovom ústrojenstve škodia a spôsobujú bolestivé zápaly.

Opakujúce sa infekcie močových ciest vám môžu znepríjemniť život a  negatívne ovplyvniť aj váš sexuálny život. Veď ktorá z nás by sa pri pohlavnom styku cítila dobre, ak by ju trápila bolesť, svrbenie či pálenie? Tu sú naše tipy pre bezpečnejší sex.

Tri tipy pre bezpečnejší sex:

  1. Dodržiavajte správne hygienické návyky pred pohlavným stykom a po ňom. Vy i váš partner.
  2. Dodržiavajte pitný režim, prípadné škodlivé baktérie, ktoré sa môžu nachádzať v močovom trakte sa ľahšie vyplavia.
  3. Užívajte pred pohlavným stykom i po ňom brusnicové preparáty vo forme tabliet či nápojov

Náš tip: 

Kanadské brusnice, čiže kľukva veľkoplodá sú veľmi obľúbenou a odporúčanou prírodnou „superpotravinou“. Sú bohatým zdrojom bioflavonoidov, fenolových zlučenín a iných prírodným látok. Túto dokonalú kombináciu spolu zo zlatobyľom obyčajným, ktorý prispieva k prirodzenej vylučovacej funkcii močového mechúra a s vitamínom D, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému, môžeme nájsť v doplnkoch stravy Urinal Akut Forte. Odporúča sa tiež v kombinácii s novinkou Urinal Express pH, ten rýchlo a efektívne neutralizuje kyslé pH moču, ktoré je častou príčinou nepríjemných pocitov pálenia a rezania. Je určený na úľavu v prvých dvoch dňoch. Oba produkty je možné kombinovať s antibiotikami.

- reklamná správa -