Presunúť na hlavný obsah

Chiara Ferragni vyzbierala za 24 hodín vyše 3 milióny eur na pomoc proti koronavírusu: Ona sama prispela veľkou sumou!

Zahraničné celebrity

Najslávnejšia blogerka sveta Chiara Ferragni, ktorá má na konte 18 miliónov sledovateľov je v karanténe v Miláne a robí všetko pre to, aby situácii v Taliansku pomohla. Za 24 hodín sa jej vďaka ľuďom podarilo vyzbierať vyše 3 miliónov eur na zdravotnícku pomoc. Majú náš veľký obdiv!

Chiara Ferragni je hrdou Taliankou a rodáčkou z Milána. Sleduje ju vyše 18 miliónov ľudí, a to vďaka tomu, že bola jednou z prvých módnych blogeriek, má tak veľký vplyv. Hoci jej život bol kočovný a ako influencerka cestovala z jedného kúta sveta na druhý, najnovšie je kvôli kritickej situácii v Taliansku v domácej karanténe. 

Chiara sa rozhodla využiť svoj vplyv a urobila zbierku na pomoc v boji proti nebezpečnému koronavírusu. Na svojom Instagrame venuje každý jeden príspevok práve tejto tematike a snaží sa šíriť dobro aj medzi ľuďmi, nie vždy sa jej to však darí. Stále sa totiž nájdu odvážlivci, ktorí situáciu zľahčujú a neuvedomujú si riziko svojich rečí a činov. 

Prečítajte si: Prvé prípady koronavírusu na Slovensku: Toto je 10 najdôležitejších hygienických opatrení, ktoré nepodceňujte

S manželom vyzbierali 3 milióny eur a sami prispeli 100 tisíc eur

Známa blogerka je v boji proti koronavírusu aktívna, o čom svedčí aj zbierka, ktorú zorganizovala prostredníctvom sociálnej siete. Za 24 hodín sa jej podarilo vyzbierať vyše neuveriteľných 3 miliónov eur. 
Zbierka, ktorú Chiara komunikovala je v spolupráci so špičkovým lekárom Albertom Zangrillom, vedúcim oddelenia kardiovaskulárnej a všeobecnej intenzívnej starostlivosti nemocnice v Miláne.
Vyzbierané finančné prostriedky majú prispieť na vybudovanie nových lôžok na JIS-ke v nemocnici San Raffaele v Miláne.
Ako totiž vieme, problém nie je len množstvo nakazených pacientov, ale kapacity nemocníc a poskytnutie zdravotnej starostlivosti čo najväčšiemu množstvu ochorených. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Chiara Ferragni (@chiaraferragni),

Ako influencerka potvrdila silu svojho vplyvu na pomoc iným

Chiara spolu so svojím manželom Fedezom vychovávajú malého syna, ktorému sa v domácej karanténe venujú a snažia sa situáciu zmierniť veselými hrami. Jej fanúšikovia si ju obľúbili vďaka srdečnosti a ľudskosti ešte viac a Chiara s manželom ukázali, ako sa dá využiť vplyv na dobrú vec a pomoc celému svetu. Ako influencerka tak ide príkladom a dokazuje, že práve v ťažkých časoch majú títo ľudia obrovskú moc na to, aby menili veci, samozrejme s veľkou podporou obyčajných ľudí, ktorí sa na zbierke podieľali. Každý totiž môže prispieť a to už sumou od 5 eur. Taliani dokazujú, že ako národ vedia držať spolu a pomáhajú si. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Chiara Ferragni (@chiaraferragni),

Neprehliadnite: Úspešná slovenská modelka na mieste, kde je koronavírus už dlhšie: Takto sa tam zmenil život

Rodina jej chýba, obmedzila však styky aj s ňou

Chiara je známa tým, že má pevné rodinné vzťahy. Má dve sestry a so svojou mamou a otcom spoločne trávia veľa voľného času. Momentálne však v karanténe dodržiava striktné nariadenia vlády a nestýka sa ani s nimi. Prostredníctvom spomienok na spoločne strávené chvíle sa už teší, keď sa všetko upokojí a budú sa môcť všetci znovu stretnúť. Aj v tomto ide príkladom a situáciu nepodceňuje. My v redakcii veríme, že sa situácia vo svete aj u nás čoskoro upokojí a budeme si môcť opäť vážiť obyčajné chvíle s rodinou vonku a stretávanie sa s blízkymi.

- Najčítanejšie -