Presunúť na hlavný obsah

Z tohto typu žien majú muži najväčšie obavy: Zistila som to až potom, ako sa so mnou partner rozišiel

Partnerské vzťahy

Áno, bola som jednou z nich. Presne tá, z ktorej majú muži vo vzťahu z dlhodobého hľadiska obavy. Možno do tejto kategórie patríte aj vy, len o tom neviete.

Za každých okolností som túžila po dokonalosti - vo všetkom

Lenka bola vždy mimoriadne samostaná. Dokázala sa o seba postarať bez najmenšej pomoci. Mala skvelý job, vedela zúročiť svoje skúsenosti, dokázala toho naozaj veľa. V práci patrila do kategórie tzv. ”dríčov”. Vždy keď niekto ochorel, nemohol, nestíhal, pomohla. Mnohokrát zachránila práve vďaka svojmu odhodlaniu situáciu. A všetci to veľmi dobre vedeli. No rovnako sa správala nielen v práci, ale aj v súkromí. 

”V podstate som si vždy myslela, že len nemám šťastie na mužov. Všetky moje vzťahy totiž končili potom, ako sme začali spolu žiť. Samozrejme, že som hľadala chybu sama v sebe. Ale nedokázala som pochopiť, prečo to má za každých okolností rovnaký scenár,” rozhovorí sa Lenka. 

Prečítajte si: Stretávali sme sa cez obedovú prestávku u neho v byte: Neskôr som pochopila, že som naletela, tak ako 90% žien

Až sa napokon dala dokopy s Marošom. Výborne si rozumeli. Mali množstvo spoločných záujmov, obaja žili pre svoju prácu, patril k perfekcionistom, takže navovnok ich vzťah pôsobil ideálne. No presne po troch mesiacoch spolužitia sa Maroš zbalil a s Lenkou rozišiel. 

”Úprimne, vôbec som tomu nerozumela. Dovtedy sme žili v najväčšej zamilovanosti a potom opäť bum. Pripadala som si ako v nejakom zlom filme, v ktorom vždy viem ako to napokon skončí.” Tentokrát sa to však Lenka rozhodla nenechať len tak a začala pátrať, prečo to opäť stroskotalo. 

Snažila som sa to pochopiť

”Pozvala som Maroša na rozlúčkovú kávu a tajne som dúfala, že príde. Nesklamal ma a prišiel. Mali sme naozaj veľmi otvorený a obohacujúci rozhovor. Ako prvý muž v mojom živote mi, ozrejmil, prečo nedokázal so mnou fungovať ďalej. Vadil mu pôj perfekcionizmus, hoci on sám bol rovnaký. Nedokázal zniesť, že som vo všetkom išla podľa pomyselného plánu a akékoľvek odbočenie pre mňa predstavovalo problém." 

Mohlo by vás zaujímať: Koľko mužov ste mali v posteli? Pozor na čísla, inak vás muži budú považovať za promiskuitné

"Muži vraj túto katagóriu žien, ktoré majú všetko nalinkované, nedokážu dlhodobo ”trpieť”. Aj keď sami možno takúto povahu majú, potrebujú spontánnosť, občas bláznovstvá a dobrodružstvá. Teraz to už viem a snažím sa na sebe pracovať. Aj keď mi je jasné, že ide vlastne o akýsi prerod vlastnej osobnosti. A to veru nie je vždy najľahšie."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus