Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nosiť rúško nie je hanba: Známa Slovenka sa podelila o návod, ako si ho rýchlo vyrobiť doma

Slovenské celebrity

Nosiť rúško nie je hanba! Rúšok je však nedostatok a je pochopiteľné, že lekári a zdravotnícky personál ho bude potrebovať najviac. Ak ste ho nezohnali, môžete si ho vyrobiť aj sami doma.

Situácia okolo koronavírusu zasiahla celú spoločnosť a to najdôležitejšie, čo môžeme všetci urobiť je zostať doma. Netreba podliehať panike, dôležitá je prevencia a zároveň ochrana. To, že ste neboli v uplynulých dňoch v zahraničí a ani v styku s nikým, kto bol, ešte neznamená, že sa vírus nemôže šíriť od tých, ktorí o tom ešte nevedia alebo môžu byť len prenášačom. Nosiť rúško preto nie je žiadna hanba a najnovšie nariadenia tiež hovoria o tom, že na verejných priestranstvách by ste bez rúška už ani nemali byť.

Prečítajte si: Rúška sú už súčasťou street-stylových lookov. Niektorí povinnosť ochrany pred koronavírusom zobrali po svojom

Rúšok je však nedostatok a nie každý mal to šťastie, že si ho stihol kúpiť včas. Už niekoľko týždňov je vypredané a tak si ľudia musia aj v tejto situácii vypomôcť sami. Môžete si ho vyrobiť aj doma z kúsku látky. Tie, ktoré majú doma šijací stroj to majú jednoduchšie, no rúško si môžete vytvoriť aj pomocou ihle a nite.

Ako si vyrobiť jednoduché rúško doma?

Známa Slovenka, bývalá misska Martina Grešová, ktorá sa dnes živí práve šitím šiat a navrhuje si vlastné kolekcie to zobrala do vlastných rúk a v záujme pomôcť ostatným pripravila video návod, ako si doma vyrobiť jednoduché rúško. Sledujte stručný postup.

Neprehliadnite: Prvé prípady koronavírusu na Slovensku: Toto je 10 najdôležitejších hygienických opatrení, ktoré nepodceňujte

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Belvoir Boutique ® (@kdebolotambolo),

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe