Presunúť na hlavný obsah

Dara Rolins panike ohľadom koronavírusu nepodlieha: Je to aj vďaka týmto zásadám, ku ktorým vyzýva

Slovenské celebrity

V súvislosti s aktuálnou témou koronavírusu odporúča speváčka Dara Rolins prevenciu v podobe týchto zásad. Mnohé boli pre ňu však samozrejmosťou aj pred samotným vírusom. Inšpirujte sa.

Zdravá strava a pohyb na imunitu

Pre Daru opatrenia v podobe zdravej stravy a pohybu nie sú vlastne žiadne zvláštne opatrenia, pretože tie sa snaží dodržiavať počas celého svojho života. Je veľmi disciplinovaná a to sa očakáva teraz od nás všetkých. Kto však nie je zvyknutý, mal by si jej radu vziať k srdcu, pretože aj zdravou stravou a pohybom si zlepšujeme imunitu, to je fakt: „Hlavné je počúvať zdravý rozum, posilovať imunitu, cvičiť a jesť zdravo, teraz viac než inokedy.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dara Rolins (@dararolins_vermi),

Hygienu rúk berie ako samozrejmosť s koronavírusom aj bez neho

Pravdepodobne mnohí z nás zaregistrovali kritiku, ktorá sa pred pár dňami v súvislosti so situáciou okolo koronavírusu zosypala na samotnú Daru. A to kvôli názoru, ktorý vyjadrila na svojom instagrame: „To, že sa od hlavy po päty vydezinfikujeme nás odolnejšími neurobí. Viem, dostávate to zo všetkých strán, preto žiadne ďalšie múdra, len že na vás všetkých myslím:).“ No mnohí fanúšikovia ju chytili za slová a oborili sa na ňu za jej prístup, že v súčasnej dobe podceňuje dezinfekciu a hygienu. Ona však zareagovala na kritiku od viacerých fanúšikov týmito slovami: „Umývanie rúk beriem ako absolútnu samozrejmosť s koronou, aj bez nej. Myslím, že každý inteligentný človek ctí základné hygienické pravidlá a je ohľaduplný k sebe aj k okoliu," čím dala jasne najavo, že dezinfekciu a hygienu rúk v súčasnej dobe nepodceňuje. My s ňou súhlasíme v tom, že hygiena rúk by mala byť pre človeka už automatická. Samozrejme, že v tejto dobe treba na ňu dbať ako na všetkom vo zvýšenej miere, a vie to aj speváčka.

Mohlo by vás zaujímať: Takto známe tváre reagujú na aktuálnu situáciu okolo koronavírusu: Akých zásad sa držia a z čoho neupúšťajú?

Čerstvý vzduch, slnko a vitamín D odporúčajú aj epidemológovia

Samozrejme nielen zdravá strava, hygiena a dezinfekcia sú v súčasnej dobe nápomocné. Dara, pre ktorú je pohyb absolútne prirodzený v akejkoľvek podobe, sa snaží aj v rámci domácej karantény využiť naplno svoj rodinný dom a veľkú záhradu, kde sa v posledných slnečných dňoch vyhrievala so svojou dcérou Laurou aj psíkom. Ako sama hovorí, treba sa z takýchto dní tešiť a mať aj vďaka nim úsmev na tvári. Pretože ako upozorňujú aj mnohí epidemológovia, samozrejme karanténa je nevyhnutná, ale pobyt na čerstvo vzduchu a najmä slnku, ktoré do tela dostávajú zásobu vitamínu D nás ešte viac chránia a posilňujú imunitu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dara Rolins (@dararolins_vermi),

Čítajte tiež: Daniela Nízlová ostáva pre karanténu stále v Taliansku: Aká tam je situácia a ako sa snaží chrániť novonarodenú dcérku?

Pozitíve myslenie namiesto paniky

Dara je večná optimistka, to jej nemožno uprieť. Práve optimizmus v kombinácii s dôslednosťou, zodpovednosťou a sprísnením hygienických opatrení je na v súčasnej dobe rovnako na mieste. Rozhodne lepšia varianta než začať panikáriť alebo podliehať depresii. Pokojná a vyrovnaná myseľ je základ ako situáciu ustáť a prežiť aj v karanténe, ktorá obmedzuje našu slobodu pohybu, na ktorú sme takí zvyknutí. No verte že stále máme toho dosť, za čo môžeme byť aj v tomto ťažšom období vďační a na to sa treba sústrediť. Presne v takomto móde je naladená aj samotná Dara a to jej nemožno zazlievať, čo poviete?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dara Rolins (@dararolins_vermi),

Neprehliadnite: Prezidentka Zuzana Čaputová a jej najdôležitejšie slová: Na paniku nie je dôvod, čaká nás však skúška

Ignorancia ide bokom, ohľaduplnosť je na mieste

V neposlednom rade aj sama Dara vyzýva nielen svojich fanúšikov, ale všetkých ľudí, aby si ctili v rámci osvety najzákladnejšie pravidlá, ktoré boli zadefinované v rámci aktuálnej spoločenskej situácie. Je podľa nej smiešne riešiť, ako vyzeráme v rúšku, keď ide doslova o život. No tiež je podľa nej na mieste hovoriť o ohľaduplnosti k zdravotníkom, ale aj sebe navzájom: „Poďme byť ohľaduplnejší, kľudnejší, rozvážnejší... Nechajme pracovať a rozhodnúť tých, ktorí vedia najlepšie čo je a nie je akútne. Neplytvajme ZBYTOČNE ich časom a energiou, ani zdravotníckym materiálom. Zvýšená teplota sa dá vyležať aj doma, s Paralenom, pod perinou, pri dobrom filme a teplom čaji. Nepodceňujem hrozbu závažnejšieho ochorenia, ani nechcem byť najmúdrejšia, len myslím, že je na mieste väčšia ohľaduplnosť na miestach, kde ide o život a nie LEN o ten náš...“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dara Rolins (@dararolins_vermi),

- Najčítanejšie -