Presunúť na hlavný obsah

Zisťovali sme: Toto sú najčastejšie sexuálne problémy slovenských párov + AKO ICH RIEŠIŤ

Sex

Aké problémy riešia slovenské páry najčastejšie za dverami svojej spálne? Odpoveď sme sa vydali hľadať do online poradne, kde je možné dostať odpoveď od uznávaného sexuológa. Nájdete medzi nimi aj ten svoj problém?

#1 Problémy s erekciou: dosiahnutie, udržanie

Množstvo otázok sa týka práve zlyhania zo strany partnerovej erekcie. Nedostatočná, krátko trvajúca alebo celkom chýbajúca erekcia môže narušiť harmóniu aj v najpevnejšom vzťahu. Veď ako sa vraví: “Dobrý sex tvorí 10% vzťahu, zlý až 90%.”

Problém s erekciou môžu spôsobovať zdravotné ťažkosti (srdcovo-cievne, problémy s prostatou, obezita) alebo psychologické (stres, nedostatok sebadôvery, partnerské nezhody).

Riešenie: Zlepšenie erekcie možno dosiahnuť tak, že sa odstránia možné príčiny. Preventívne zdravotné prehliadky vylúčia závažnejšie ťažkosti, zmenou životného štýlu môžete odstrániť prekážku vo forme obezity. So stresom si môžete poradiť prostredníctvom efektívnejšej organizácie práce a zefektívnenia rozdelenia úloh.

Reštart erekcie je možné dosiahnuť pomocou tabletiek na erekciu. Zerex® Klasik predstavuje vysoko koncentrované zloženie extraktov z tradičných bylín a dôležitých aminokyselín. Zložky na prírodnej báze obsiahnuté v produkte majú priaznivý vplyv na pevnú erekciu a výkon muža v posteli. 

#2 Nechuť na sex, nedostatok libida

Chuť na sex u partnerov nemusí byť vôbec rovnaká. Bežne sa stáva, že pod vplyvom hormonálnych zmien sa množstvo ľudí vo svojom živote potýka s nedostatkom libida. Prečo sa však hormonálne zmeny dejú?

Kým v mužskom tele ide predovšetkým o prirodzený pokles mužského pohlavného hormónu - testosterónu, u žien môže byť problém zložitejší. Hormóny ich totiž v tomto smere negatívne ovplyvňujú, keď berú antikoncepciu, sú v menopauze alebo po pôrode.

Odporúčania a najmä skúsenosti spokojných párov na to, aby vaše libido opäť vstalo z popola, zahŕňa zapojenie fantázie a určitú dávku kreativity. Nápomocná vám k tomu môže byť novodobá sexuálna príručka. Inšpirujte sa šteklivými príbehmi, prevedie vás svetom sexuálnych hračiek či afrodiziák zvyšujúcich libido. Poradí nové miesta na sex, ukáže, ako byť lepším milencom, milenkou. 

#3 Príliš rýchly koniec alias predčasná ejakulácia

Skončiť ešte na štarte a nedostať sa do cieľa nie je cieľom spokojných milencov. Predčasná ejakulácia môže ukončiť intímne chvíle príliš rýchlo, negatívne ovplyvniť sebavedomie muža, ale aj partnerské vzťahy. Muži sa preto často obracajú na rady odborníkov, ako možno situáciu riešiť.

Riešenie: Väčšina sexuológov odporúča zachovávať pravidelnosť a častosť pohlavných stykov niekoľkokrát týždenne. Keď vznikne väčší časový rozostup medzi stykmi - týždňový alebo dlhší - pri následnom styku môže nastúpiť urýchlenie ejakulácie. Ako zdôrazňuje MUDr. Václav Urbánek, CSc: “To prosím nie je žiadna porucha, ale fyziologická zákonitosť.” Na trhu navyše existujú aj doplnky, ktoré majú za cieľ predĺžiť dĺžku sexu.

#4 Chceme dieťa, ale partner nevládze alebo odmieta sex

Bežne zabehnutý milenecký život zahŕňa v priemere dve - tri súlože počas týždňa. Situácia sa však mení, keď sa pár rozhodne pre splodenie potomka. Najmä ženy vyžadujú zvýšenú frekvenciu stykov, chcú mať totiž počas plodných dní istotu, že misia bude úspešná. Čo však na to muži? Mnohí z nich sa po určitom období dostávajú do úzkych, čo sa môže odraziť na erektilnej dysfunkcii alebo nedostatku libida.

Riešenie: Priaznivo ovplyvniť správne fungovanie reprodukčného ústrojenstva a podporiť snahy o splodenie potomka môžu pomôcť prírodné afrodiziaká. Zerex Ultragold je vďaka vysoko koncentrovanému zloženiu účinných látok doplnok výživy vhodný pre mužov v produktívnom veku, ktorí sa s partnerkou snažia o splodenie potomka. Je kombináciou extraktu z tradičných bylín a dôležitých aminokyselín na prírodnej báze.

Otázky sú čerpané z online sexuálnej poradne.

- reklamná správa -