Presunúť na hlavný obsah

Fitness trendy roka: Vyformujte si krivky novým tréningom, veľkým hitom je domáce cvičenie s touto pomôckou

Fitness

Aj svet fitnessu podlieha trendom. Každoročne sa na scénu dostávajú tréningy, ktoré si ukrajujú takú pozornosť, že ľudia im prepadnú na plnej čiare. Vyskúšate tieto novinky?

Hiit yoga

Spojenie, ktoré je možno neobvyklé, ale skutočne veľmi efektívne. Ide o vysoko intenzívny intervalový tréning. Tieto dve cvičenia majú niekoľko benefitov pre telo - spaľujete kalórie a zároveň posilňujete svaly. Spájate jednotlivé jogové pozície a princípy hiit tréningu. Ak ste sa doteraz nestretli ani s jedným, lepšie bude, ak si najprv pozriete nejaký video návod. Ak sa však do toho dostanete, nebudete sa chcieť práve takéhoto tréningu vzdať. Veľkým bonusom je, že nepotrebujete extra pomôcky, či priestor. Postačí vám to, čo nájdete doma. Predpokladá sa však, že práve tento druh tréningu bude populárny ešte dlhú dobu. 

Vyskúšajte: Najlepší cvik na formovanie zadku: Urobte si z neho dennú rutinu a do mesiaca uvidíte výsledky

Cvičenie vo dvojici

S jarou prichádza veľa možností na cvičenie. Jednou z nich je práve cvičenie v prírode a vo dvojici. Zoberte partnera na prechádzku, nájdite si pokojné miesto v parku a pustite sa do krátkeho, ale intenzívneho tréningu. Ak cvičíte vo dvojici, nemusíte mať pri sebe veľa pomôcok. Starí len poznať správne cviky. Tie môžete nájsť napríklad na instagramovom profile JOJA. Známe modelky často pridávajú inšpiratívne videá, ako efektívne takéto tréningy vyzerajú. Výhodou je, že môžete obmieňať rôzne variácie a nebudete znudení. Benefitom je tiež cvičenie na vzduchu. 

Neprehliadnite: VIDEO: Silná zostava 3 cvikov, ktoré cvičí Magda Šebestová: Jej telo je dôkazom, že vám pomôžu späť do formy do leta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa JoJa (@joja),

Ako baletka

Veľkým hitom je tiež cvičenie nazývané ako barre. Je to unikátny súbor tréningových lekcií pri baletnej tyči, určených pre všetkých. Každá lekcia má síce rozdielne zameranie, ale jeden zmysel – priviesť vašu fyzickú a psychickú časť k dokonalosti. Práve tieto tréningy pomôžu ženám opäť nadobudnúť ladnejšiu chôdzu, či celkový prejav.

Intenzívne posilňovanie pri baletnej tyči zjednoduchší stabilitu, pričom sa teda môžete venovať viac rozloženiu energie a samotnému posilňovaniu. Preto je tento typ cvičenia vhodný aj pre ľudí, ktorí majú isté zdravotné obmedzenia. V spojitosti s ďalšími pomôckami vznikne funkčný tréning, ktorý má množstvo iných benefitov ako napríklad aj okamžité zlepšenie postoja. Pri Total Barre tréningoch sa cítite ako tanečnice, i keď ste možno nikdy neprišli do kontaktu s týmto športom. A predsa každá žena aspoň chvíľu svojho života rozmýšľala o tom, aké by to bolo byť primabalerínou, nie? Rovnako tak ho môžete cvičiť, alebo skúsiť rôzne live videá, kde sa dozviete, ako na to. I keď nemáte doma baletnú tyč, poslúžiť môže aj pevná doska, stolička...

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Účinné cviky spevnia brucho a predĺžia vám nohy: Dotiahnite vašu postavu k dokonalosti

Svet aplikácii vo fitness

Aplikácie vo veľkej miere ovplyvňujú aj svet fitnessu. Posúvajú cvičenie a zážitok z neho na ďalšiu úroveň. Motivujú vás. Veľkým trendom sú práve tie, ktoré vás prepoja s vašimi kamarátmi a vy sa tak vzájomne denne motivujete k nejakým výkonom. Existuje niekoľko možností na výber. Človek sa môže pokúsiť HIIT aplikácií, honby za pokladom, a ceny zbierať, ktoré sú len niektoré zo spôsobov, ako zostať vo forme.

Zvyknete cvičiť doma?

spolu hlasovalo 103 ľudí

Áno
79
Nie
15

- Najčítanejšie -