Presunúť na hlavný obsah

Urobila som švagrinej podraz, aby sa nezaplietla s týmto mužom: Toto by mi asi nikdy neodpustila

Sex a vzťahy

Naša známa Tamara mala so svojou švagrinou Katkou od začiatku dobrý vzťah. V Katke našla svoju mladšiu sestru, ktorú nikdy nemala. V mene týchto pocitov sa rozhodla ju chrániť tak, že jej prekazila vzťah s jedným mužom, s ktorým mala spoločnú minulosť. Dnes je však na pochybách, či konala správne.

Tamara a Katka, hoci boli švagriné, boli zároveň veľmi dobré priateľky a jedna druhej sa aj zdôverovali. Tamara svojím spôsobom Katku obdivovala, hoci bola mladšia, pretože mala odvahu robiť v živote veci, ktoré si zaumienila, s čím ona mala problém. Jediná vec, v ktorej sa Katke nedarilo, boli vzťahy a Tamare to bolo ľúto. 

Keď mi predstavila svojho nápadníka, zamrzol mi úsmev na tvári

No raz ich Katka prekvapila a vraj privedie domov na večeru svojho priateľa, ktorého už dlhšie držala v tajnosti: „Tušila som, že sa s niekým stretáva, ale vedela som, že si chce byť viac menej istá, keď sa nám ho už oficiálne rozhodne predstaviť. Tak sa konala večera, na ktorú sme okrem svokrovcov boli pozvaní aj my, no v momente, ako ma zoznámila s týmto svojím vážnym nápadníkom, zamrzol mi úsmev na tvári. Ja som ho totiž poznala z minulosti, na ktorú som chcela zabudnúť,“ opisuje vývoj udalostí v ten večer Tamara.

Mohlo by vás zaujímať: Nasťahovala som si do bytu spolubývajúcu: Neskôr mi závidela môj život a urobila takýto podraz

Vedela som, že ten vzťah musím prekaziť kvôli tomuto

Tamara celú večeru nejako nakoniec rozdýchala. Bola si istá, že aj dotyčný, Tomáš, švagrinin nový priateľ, si ju pamätal a ostal vyľakaný, či vyrobí uprostred večera nejakú scénu. Tamara sa však držala, ale po večeri mala jasno v dvoch veciach. Po prvé, že švagrinej nechce ublížiť, ale ju chrániť a po druhé, že ten vzťah musí prekaziť za každú cenu. „Keďže minulosť dotyčného sa týkala aj mojej vlastnej, nepovedala som o svojom pláne ani manželovi Viktorovi. S Tomášom ma totiž pred rokmi zoznámila moja kamarátka, ktorá s ním chodila. Ja som vtedy ešte nechodila ani so svojím dnes už manželom, bola som single a nešťastná v tom období. Raz sme sa všetci traja opili a pamätám sa len na to, ako moja kamarátka doslova odkveckla na gauči a my s Tomášom sme skončili na sebe. Našťastie ostalo len pri k bozkoch a ja som sa rýchlo spamätala a odišla som z nášho vtedy spoločného bytu. Ani nie o týždeň sa moja kamarátka s ním rozišla a mne sa uľavilo, že to nebolo také vážne a ja som jej nemusela vysvetľovať, prečo som sa bozkávala s jej priateľom,“ pokračuje v rozprávaní Tamara, ktorá sa za túto jednu vec zo svojich vysokoškolských čias skutočne hanbí aj sama pred sebou. 

Čítajte tiež: Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle

Svoju švagrinú som pred ním vykreslila ako psychicky labilnú

Práve to bol ten problém, že v momente ako sa Tomáš pred ňou objavil, pripomenul jej vlastné zlyhanie, na ktoré chcela zabudnúť a preto si zaumienila, že musí ich vzťah prekaziť. Tak sa s Tomášom skontaktovala a navrhla mu, nech sa stretnú. Tak sa aj stalo: „Na tomto stretnutí som mu narozprávala hrozné veci o vlastnej švagrinej, ale pre jej dobro. Vraj je psychicky labilná, že ju natoľko nepozná a keby sa dozvedela, čo sa stalo vtedy medzi nimi, dala by mu zbohom aj sama, pretože by sa s tým nevedela zmieriť. Doslova som ju vykreslila ako nejakú chuderku, s ktorou by toto poznanie zamávalo natoľko, že by pomaly skončila opäť na liekoch ako pri predchádzajúcom vzťahu. Tie lži sa jednoducho zo mňa sypali bez najmenších výčitiek svedomia. Videla som, že Tomáš ostal na pochybách a tak som ho aj zanechala. Na druhý deň mi volala uplakaná švagriná, že sa s ňou rozišiel, vraj sa unáhlil a nie je si istý svojimi citmi k nej,“ objasňuje Tamara. 

Neprehliadnite: Moja sestra ma celý život nenávidela: Po rokoch som sa dozvedela kvôli komu a dnes sa jej nečudujem

Už si viac nie je istá, že konala správne 

Našťastie je jej švagriná Katka skutočne silná žena, ktorú len tak nič nepoloží. No Tamaru po čase začalo nahlodávať vlastné svedomie, či urobila dobre, keď sa švagrinej takto zamotala do života: „Premýšľala som nad tým, či by nebolo bývalo lepšie, keby som jej povedala pravdu o mne a Tomášovi a nech sa rozhodne sama, čo urobí. No v tej chvíli som ju chcela len chrániť. Každým dňom sa však desím, že by sa Katka o mojom podraze voči nej, hoci s dobrým úmyslom, dozvedela a nikdy mi to nezabudla. Rovnako, čo by mi na to povedal môj manžel...,“ dodáva na záver Tamara, ktorá si už viac nie je istá, že konala správne.