Presunúť na hlavný obsah

Popri mne spával aj so svojou ex: Ako muži vnímajú tento typ vzťahov?

Partnerské vzťahy

Hoci sa to zdá nám ženám zvláštne, mnohí chlapi tvrdia, že je to normálne. Mať sex so svojou bývalkou aj súčasnou. Je to však naozaj ok? A aký názor na to majú psychológovia?

Niekedy si lásku mýlime s víziou to

Všetky vieme, že láska vie byť komplikovaná a naozaj potrápiť. Nájsť vo vzťahu balans býva mnohokrát veľmi náročné. Najmä, ak po rokoch zistíte, že ani poriadne neviete, s kým ste vlastne žili. Svoje o tom vie aj Táňa. Aj napriek tomu, že svojho muža veľmi ľúbila, napokon sa od neho rozhodla odísť. Z prostého dôvodu. Robil totiž niečo, čo nedokázala prekusnúť, no pre neho to bolo normálne. A nevidel na tom nič zvláštne. ”Predtým, ako som sa dala s Teom dokopy, mal tri roky vážny vzťah. S Alenou sa rozišli len preto, že odišla do zahraničia a on sa bál, že by vzťah na diaľku neustáli. Aj napriek vzdialenosti zostávali v neustálom kontakte. Dokonca i v čase, keď už sme spolu randili, aj po tom ako sme si povedali áno. Vždy ma totiž ubezpečoval, že na tom nič nie je. Boli údajne iba kamarátmi a ja som jediná žena, ktorú miluje."

Slová sú jedna vec, činy druhá, či tak nejako sa to hovorí, nie? A presne podľa toho modelu sa Teo aj správal.

"No toto mi tvrdil aj v čase, keď popri mne začal spávať so svojou bývalou. Nečakajte však istú formu nevery, veľmi otvorene sa mi s tým priznal. Nevidel na tom totiž nič zvláštne. Podľa Tea, to bolo úplne v poriadku, nakoľko z jeho strany to bol čisto sex, zvyk a žiadne city. Aspoň o to tak definoval.”

Prečítajte si: Tieto štyri veci vám prezradia, že to muž po vašom boku s vami nemyslí vážne: Robí ich aj vaša polovička?

Muži to vnímajú mnohokrát po svojom

”Toto človek nevymyslí, to píše sám život a verte mi, že v danej situácii som sa nezmohla na slovo. Bola to ozajstná a bolestivá rana pod pás. Muž, ktorého som ľúbila, chcela som s ním zostarnúť a bol pre mňa stredobom vesmíru, pravidelne, dlhú dobu spával so svojou bývalkou a považoval to za prirodzené a normálne." 

Psychológovia v tomto majú celkom jasno a dokonca sa aj s takouto formou vnímania reality stretávajú. Nielen u mužov, ale funguje to aj v opačnom garde. "Áno, niekedy jeden z partnerov vníma sex s niekým ďalším, len na úrovni fyzického uspokojenia. Vrámci toho, že on sám verí tomu, že nejde o nič emocionálne, nepovažuje to za druh nevery a snaží sa toho svojho partnera o tom aj presvedčiť. No zároveň treba povedať, že z dlhodobého hľadiska, je to vrámci vzťahu dvoch ľudí, ktorí spolu žijú, rozhodne neudržateľný model. Skôr či neskôr, by sa niekto cítil zranený," vysvetľuje psyhológ Mgr. Matej Milač.

Neprehliadnite: Na začiatku vzťahu som zamlčala partnerovi jednu (ne)podstatnú vec: To, čo prišlo o 6 mesiacov, som nečakala

"Začala som s výčitkami, požiadala som ho, nech to ukončí. No on mi len oznámil, že to nemieni urobiť. Vraj mu to takto vyhovuje a nevidí na tom celom nič zlé. Dodal, že môžem byť rada, že mi to otvorene povedal a je ku mne fér. Toto som však nedokázala prekusnúť a odišla som. Zo dňa na deň, bez slova. Veľmi ma to bolelo, cítila som sa sa podvedená, zranená a sklamaná zároveň. Vlastne to cítim doteraz. No viem, že cesta späť pre nás dvoch už nie je..."

Dokázali by ste, v takomto trojuholníku fungovať?

spolu hlasovalo 568 ľudí

Áno
45
Nie
523

- Najčítanejšie -