Presunúť na hlavný obsah

Street workout si vďaka radám trénera zamilujete: Tieto cviky vám pomôžu perfektne vytvarovať krivky

Chudnutie a diéty

Na cvičenie vonku nebol azda vhodnejší čas ako teraz. Pozrite sa spolu s nami, ktoré cviky sú mimoriadne účinné a skutočne fungujú. Ak si ich osvojíte, vysnívaná figúra sa premení na realitu.

Street workout je naozaj enormne rýchlo sa rozrastajúci svetový trend medzi outdoorovými športmi. Jeho prvotné základy pochádzajú z kalisteniky. Je to vlastne najstaršia metóda posilňovania a cvičenia s vlastnou váhou vôbec. 

Dnešný street workout pochádza z New Yorku. Preslávili ho ľudia z chudobnejších štvrtí, ktorí si nemohli dovoliť návštevovať klasické fitness centrá. Začali teda cvičiť vonku, na ulici, v prírode či parkoch. A táto forma cvičenia sa stala postupne veľmi obľúbenou. Dokonale totiž viete takto vytvarovať svoje telo a v podstate môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek. Takže priestor na výhovorky tu rozhodne nie je. 

Mohlo by vás zaujímať: Magická svadba a nádherné šaty známej českej influencerky: Takýto deň D by chcela zažiť asi každá žena

Workoutová zostava, ktorá vás posunie k vytúženému efektu

"Steet workout tréning je zložený z rôznych typov zhybov, kľukov, drepov, čiže z cvikov ktoré sú ideálne pre budovanie perfektnej postavy. Tréning je dobré taktiež obohatiť o rôzne druhy poskokov, šprintov, prednožovaní a zdvihov nôh, statických držaní, cvikov zameraných na strednú časť tela, a podobne," vysvetľuje online tréner a odboník na výživu Kamil Machálek.

"Využívajú sa rýchle aj pomalšie opakovania. Ak si myslíte, že ide o jednoduchú alebo oddychovú formu cvičenia, tak sa veľmi mýlite. Samozrejme je to ovplyvnené aj intenzitou trénovania, telesnou hmotnosťou a výberom cvikov, no street workout ponúka rôzne možnosti a odlišné stupne náročnosti, vrámci navonok podobných prevedení. Ak ste si to už niekedy skúsili a vybrali ste si aj niekoľko pokročilejších cvikov, určite sami uznáte, že to vôbec nie je ľahké," dodáva online tréner a odboník na výživu Kamil Machálek.

Skúste kombináciu týchto cvikov

  1. šprint
  2. prednožovanie
  3. zdvihy nôh
  4. drepy
  5. výskoky

Táto športová aktivita dokáže veľmi účinne rozvíjať silové schopnosti, svalovú vytrvalosť ale aj svalový objem. Tento druh cvičenia je veľmi efektívny pri podpore spaľovania tukov, zlepšení koordinačných a stabilizačných vlastností, zlepšení flexibility, a precvičujú sa tu aj tzv. skryté svaly, ktoré sa pri bežnom cvičení v posilňovni vôbec nemusia zapájať.


"Cieľom je zdravý životný štýl, využívanie funkčného tréningu, no tiež aj spoznávanie nových ľudí, keďže street Workout sa často vykonáva v menších alebo väčších zoskupeniach. Najkrajšia a najlepšia vec na street workoute je, že to môže robiť absolútne každý. Každý kto má pevnú vôľu a trochu vášne pre šport. A pamätajte výsledky sa dostavia časom! Čím tvrdšie a múdro človek trénuje, tým ďalej sa posunie," dodáva na záver.

Neprehliadnite: Najkrajšie miesta na letnú svadbu: Kde si prídu na svoje nevesty, no aj všetci hostia?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus