Presunúť na hlavný obsah

Svojím dcéram zaistila budúcnosť kvôli škandálom. Kto je Kris Jenner, matka, ktorá založila slávny klan Kardashian?

Zahraničné celebrity

Na svete azda neexistuje človek, ktorý by o slávnej rodine Kardashian nepočul. Kto je však Kris Jenner, žena, ktorá založila tento klan plný škandálov?

Rodina Kardashian-Jenner patrí vo svete šoubiznisu k akejsi záruky prestíže. Každý, komu sa podarí získať si náklonnosť slávnych sestier, sa automaticky stáva slávnym a vplyvným. Vybudovanie si mena síce stálo veľa, no vďaka marketingovej šikovnosti Kris Jenner putuje do rodinnej peňaženky ročne niekoľko miliárd dolárov.

Kris Jenner sa narodila do priemernej americkej domácnosti v San Diegu. Jej rodičia sa sa rozviedli, keď mala sedem rokov, a tak žila istý čas bez otca. Aj keď si jej mama našla ďalšieho partnera, Kris nezaľáhala a už v mladom veku sa rozhodla zarábať si sama na seba. Zamestnala sa ako letuška známej leteckej spoločnosti. Už vtedy však mala zálusk na vplyvných mužov. Ako 17-ročná randila s profesionálnym golfistom, no ich láska skončila hneď po tom, ako sa o Kris začal zaujímať o 10 rokov starší, významný právnik - Robert Kardashian. 

Prečítajte si: Brat slávnych modeliek Gigi a Belly Hadid za sestrami nezaostáva. O Anwara sa bijú módne značky, ale aj šoubiznisové krásky

Ak by ste však čakali manželstvo ako z hollywoodského filmu, ste na omyle. Už po niekoľkých rokoch manželstva sa začala dvojica navzájom podvádzať - zatiaľ, čo sa právnik údajne zahľadel do Priscilly Presleyovej, Kris si začala s futbalistom Toddom Watermanom. „Bolo to o divokom, šialenom sexe. Mali sme sex v autách, v garáži, keď sme dorazili domov, na schodoch, v bazéne, na tenisovom kurte, mali sme sex všade a vkuse,'' prezradila Kris. 

Robert jej však dal niečo, čo nemohol žiaden iný chlap - voľnú ruku a slávu. Vďaka tejto kombinácií tak začala skúšať spôsoby, ako sa dostať v spoločenskom rebríčku na vyššie miesto. Spolu so svojimi najstaršími dcérami Kourtney, Kim a Khloé sa rozhodla otvoriť si obchod s oblečením, ktorý však veľký úspech nemal. Po tom, ako sa jej manžel preslávil prípadom O.J.Simpsona pochopila, že najľahším spôsobom, ako si zaručiť slávu, je šokovať. Svojim dcéram dohadovala rande s vplyvnými mužmi - a tak nikoho neprekvapilo, že jej dcéra Kim sa vydala prvý krát už ako 19-ročná. Šokujúcim nebolo ani to, že sa Kris len mesiac po svojom rozvode vydala za bývalého športovca Williama Brucea, ktorému porodila dve dcéry - Kendall a Kylie.

Mohlo by vás zaujímať: Aby sa na túto pozíciu dostali, musia byť špeciálne. Kylie Jenner má pre svoju dcéru až štyri opatrovateľky

Bod, ktorý však rodine priniesol tú najväčšiu vlnu slávy, sa datuje až neskôr. V čase, keď sa na internet dostalo sexuálne video najlepšej kamarátky Kim Kardashian Paris Hilton, sa zázračne stalo o pár mesiacov to isté aj obdarenej Kim. Ak čakáte, že sa Kris na svoju dcéru hnevala, ste na omyle, práve naopak. Mama slávnej rodiny sa rozhodla založiť reality šou, v ktorej bude ľudí informovať o ich bežnom-nebežnom živote. Vznikol tak seriál The Keeping Up with the Kardashians, v ktorom vidieť naozaj takmer všetko - pôrod Kourtney, estetické zákroky Kim, priberanie a úzkostné stavy Khloé či rôzne sesterské spory a hádky.

Kris je momentálne manažérkou všetkých svojích detí a darí sa jej mimoriadne dobre - najmladšej dcére Kylie odporučila plastické operácie, ale aj nápad na biznis s mejkapom, Kendall pomohla stať sa vyhľadávanou modelkou, Kim zasa vnukla nápad na biznis s oblečením...a kto vie, čo všetko má ešte v rukáve.

- Najčítanejšie -