Presunúť na hlavný obsah

Týždeň pred svadbou som zistila, že budúceho manžela nemilujem: No napriek tomu som si ho pre toto vzala

Partnerské vzťahy

Dokázali by ste si vziať človeka, o ktorom viete, že ho nemilujete?

Možno si myslíte, že nikto by si nevzal človeka, ktorého nemiluje. Ale čitateľka Lucia vás presvedčí o opaku. 

Harmonický začiatok

Náš vzťah s Lukášom bol od začiatku veľmi jednoduchý. Dvaja ľudia sa spoznali, boli si sympatickí, začali spolu randiť, dovolenkovať, bývať. Po roku prišli zásnuby, predsa len, keď máte 33 rokov, príliš dlho s ničím neotáľate a po ďalších 12-tich mesiacoch svadba. Všetko sa dialo tak rýchlo, že som si veľmi neuvedomovala, či to všetko vlastne chcem. Resp. či chcem Lukáša. Bol to dobrý chlap. Slušná práca, ešte slušnejší príjem, takže vedel vybudovať zázemie pre rodinu a priznávam, imponovalo mi to. Sama som mala veľmi dobre platenú prácu, ale i tak hralo v jeho prospech to, že sa vie o mňa a našu potenciálnu rodinu postarať. 

Mohlo by vás zaujímať: Muži rozdeľujú ženy do dvoch skupín: Takto zistíte, či ste medzi tými, s ktorými chcú vzťah, nie len sex

Pár mesiacov pred svadbou ma začala chytať panika, ale pripisovala som to k stresu a myslela som si, že je to klasický "záchvat" každej nevesty. Ale keď som videla, že Lukáš je stále v pokoji, že sa veľmi teší na svadbu a na náš spoločný život, tak ma to tiež upokojovalo. Nemyslím si, že som sa chcela vydávať len z akejsi nutnosti. Bola som nejako presvedčená, že je to z lásky. Až kým som sa nezoznámila v práci s novým kolegom. Andrej bol veľmi sympatický, charizmatický muž, ktorý v priebehu pár sekúnd dokázal očariť každú ženu v miestnosti. A aj mňa. Prežila som s ním veľmi krátky a intenzívny románik len týždeň pred svadbou. A pri ňom som si uvedomila zásadnú vec - Lukáša nemilujem. Nemilovala som samozrejme ani Andreja. Nemali sme spoločné plány, bol to sex a hotovo. 

Prečítajte si: Prvý sex s novou známosťou: Muži prezradili, kedy ho očakávajú najviac

Niekedy je istota viac

Ak by ste však čakali, že zruším svadbu a rozídem sa s Lukášom, prerátali by ste sa. Zostala som s ním a vzala si ho. Prečo? Lukáša mám rada. Viem, že ma miluje a urobí všetko preto, aby som bola šťastná. Vzala som si ho, lebo mi dáva pocit istoty, že som pre neho jediná a nikdy nebudem trpieť. Myslíte si, že je to nesprávne? Možno pre vás. Ale ja som to považovala za veľmi správnu vec a doteraz to neľutujem. Môj románik s Andrejom nijako nepokračoval a vlastne doteraz som s nikým iným nebola. Nemám potrebu byť neverná. Mám muža, ktorého mám rada, síce ho nemilujem, ale občas to jednoducho nejde, aj keby ste chceli. 

Neprehliadnite: Priateľ sa so mnou rozišiel kvôli inej žene. Po 3 mesiacoch sa vrátil a ja som pochopila jednu vec

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus