Presunúť na hlavný obsah

Muž potrebuje prehľadnosť, žena zasa poriadok. Ako vyriešiť upratovanie kúpeľne?

Bývanie

Každá domácnosť sa aspoň raz pohádala na kúpeľni. Ak nie, ešte vás to zrejme čaká... našťastie, máme návod, ako tomu predísť.

Vraví sa, že vzťah sa upevňuje práve spoločným bývaním. Niečo na tom pravdy bude, nakoľko sa v tomto období ukazuje nielen pravý charakter človeka, ale aj jeho zlozvyky. Najčastejšie to bádať práve v kúpeľni, kde sa stretávajú dva rozličné svety - ženský a mužský... a tie sa často nevedia zosúladiť. 

Zaplnené police vs. neporiadok 

Zatiaľ čo mužom zväčša treba len šampón, penu na holenie a deodorant, ženy to majú o čosi komplikovanejšie. Už len produkty na dennú a nočnú rutinu pleti obsahujú niekoľko prípravkov, medzi ktorými nesmú chýbať odličovacie vody, čistiace gély na tvár, rôzne séra či pleťové masky. Nehovoriac o tom, že toto tvorí základ len pre ženskú pleť. Ak berieme do úvahy celé telo a vlasy, ruku na srdce, každá z nás si v svojej kúpelni schováva minimálne 15 kusov kozmetiky. To mužov pomerne často znervózňuje a dokonca až vytáča. 

Ani mužské pohlavie však nie je bez viny. Vo väčšine prípadov sú to práve muži, ktorí v kúpeľni zanechávajú neporiadok. Ťažko povedať, či je to ich prípadnou lenivosťou alebo jednoducho tým, že ženy si všímajú viac detailov - nakoľko v kúpeľni trávia neporovnateľne viac času. Výsledkom neumytých batérií, zafŕkaného zrkadla od zubnej pasty či bežnej nezloženej záchodovej dosky, býva často nepríjemná hádka.

Aj keď sa viacero domácností snaží tento problém vyriešiť samostatne, pravdou je, že stále sa jedna zo strán cíti dotknuto či príliš zaťažene. Zatiaľ čo sa muž neustále sťažuje, že sa k svojím trom veciam musí brodiť cez desiatky krémov, žena so zatnutými zubami umýva zrkadlo od zubnej pasty. V dnešnej dobe sa však táto situácia našťastie dá vyriešiť bez zbytočného hnevu.

Upratovacia služba

Najideálnejším riešením by bolo, ak by sa do tejto úlohy pustil niekto iný. Žijeme v dobe, kedy si najať niekoho na upratovanie nie je záležitosťou bohatých a mocných rodín, ale aj bežných pracujúcich ľudí. Práve tí služby takýchto firiem využívajú čo najviac - po tom, ako prídu z práce oddýchnutý, si totiž môžu dopriať relaxačný kúpeľ v čistej, voňavej kúpeľni. 

Takéto služby ponúka v Bratislave portál zavas.sk, ktorý sa za svojích zamestnancov zaručuje. Nejde totiž o kade-takých študentov, ale o profesionálov, ktorí sa vedia starať o náročné či citlivé povrchy. So zľavovým kódom PERC10 dokonca ponúkajú 10% zľavu.

- Najčítanejšie -