Presunúť na hlavný obsah

Rúže, lesky alebo ceruzky na pery? Čo by ste si mali vybrať a v akých odtieňoch?

Krása

Niečo je vhodné na denné nosenie, niečo na večerné rande. Poradíme vám, aké odtiene by ste túto sezónu mali voliť.

Farba sezóny

Koralová. Hodí sa ku každému typu pokožky aj odtieňu vlasov. Pôsobí veľmi sviežo, žensky a dievčensky zároveň. Je jedno, či preferujte matné rúže alebo lesky, siahnuť po tomto odtieni môžete v akejkoľvek podobe. Pozor pri výbere odtieňu. Nedajte sa zmiasť farbou obalu. Väčšina koralových produktov má výraznejší obal, ale v skutočnosti nie je farba rúžu či lesku taká intenzívna. Preto sa nedajte odradiť na prvý pohľad.

A ako si vybrať ten správny odtieň? Vo všeobecnosti platí, čím tmavší typ ste, tým sýtejšiu  a žiarivejšiu koralovú farbu by ste si mali vybrať. Najlepšie urobíte, ak siahnete práve po hustých leskoch na pery. Pre ženy so stredným odtieňom pleti najlepšie sadnú farby pomaranča, broskyne či mandarínky. Ak máte stredný teplý odtieň pleti, určite zvoľte sýtejšie farby. A tým z vás, ktoré patríte a do kategórie „bleduliek“, sa rozhodne hodia produkty s odtieňom papáje a s ružovkastým nádychom. Zahalovanie pier do koralového odtieňu je vhodné na rande, ale aj denné nosenie. 

Prečítajte si: Pomôže pri akné, chudnutí, vyhladí vrásky a dodá energiu: Kokosová voda robí zázraky, tvrdí to aj dermatologička

Kontúrovanie

Retro trend, ktorý je taktiež hitom niekoľko sezón. Samozrejme, v inej podobe, ako to bolo v 90-tych rokoch minulého storočia. Časy, kedy sa pery „obťahovali“ tmavšou farbou ako bol odtieň rúžu, sú preč. Dnes sa ceruzky využívajú skôr ako náhrada za lesk či samotný rúž a hlavne pre ich možnosť opticky zväčšiť pery. Toto leto by ste mali siahnuť skôr po nude odtieňoch, ktoré sú ideálne na denné nosenie a vďaka jemne bronzovému nádychu budete s touto farbou pôsobiť veľmi fresh a jemne. 

Aplikovanie a nanášanie ceruzky má svoje pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

Dbajte na dostatočnú hydratáciu pier, pretože práve ceruzky zvýraznia na vašich perách všetky nedostatky. Pred aplikovaním ceruzky im doprajte peeling a naneste hrubú vrstvu balzamu na pery alebo vazelíny a vyčkajte, kým sa poriadne vpijú do vašich pier.

Ak chcete ceruzkou prirodzene zväčšiť pery, vyberajte si ju vo farbe maximálne o odtieň tmavšiu, ako je vaša prirodzená farba pier.

Keď nechcete pôsobiť vďaka kontúrke veľmi prísno, rozmažte ju po okrajoch pomocou prstov alebo štetcov, ktoré bývajú už často súčasťou ceruziek.

Ak chcete použiť ceruzku na pery namiesto rúžu, tak ju postupne naneste na celé pery a do stredu aplikujte malé množstvo lesku v rovnakom alebo podobnom odtieni a pomocou prsta ho rozmazávajte od stredu pier dostratena.

Mohlo by vás zaujímať: Make-up triky modeliek, ktoré (ne)poznáte: Bezchybná pleť a navyše sa vďaka nim zbavíte vrások na počkanie

Lesky

Aj tie hrajú počas leta prvé husle. Tentokrát vo výrazných podobách. Napríklad taký famme fatale look vytvorený práve sýtočerveným leskom je ako stvorený na letnú párty. Zabudnite na matné odtiene.  V tomto prípade, čím lesklejší produkt zvolíte, tým lepšie urobíte. Nebojte sa byť v centre pozornosti. A vďaka tomuto doplnku sa nemusíte sústrediť na iné veci pri líčení. Stačí len dobrý základ v podobe kvalitného make-upu, upravené obočie a výrazný lesk na pery a budete jednoznačne hviezdou večera. 

Neprehliadnite: Hravý beauty trend tohto leta: Farebné očné tiene sú v kurze, pri líčení dodržujte tieto pravidlá

FEMINITY TIP: Neprehliadnite našu fotogalériu plnú tipov na produkty tejto sezóny. Vyberte si ten správny pre vás.

 

- Najčítanejšie -