Presunúť na hlavný obsah

5 superpotravín, s ktorými zhodíte 5 kíl v priebehu 9 dní: Takto sa vďaka nim dopracujete k vytúženému telu

Chudnutie a diéty

Sú zdravé, chutné, prospešné a navyše vám pomôžu s rýchlejším spaľovaním tukov. Týchto 5 potravín by ste rozhodne mali zaradiť do svojho - nielen letného jedálnička.

Tieto potraviny vás nielen zasýtiaale majú aj množstvo zdravotných benefitov. Hoci väčšina z nás, ich nemá zrejme v pravidelnom dennom jedálničku, ak chce byť človek fit, rozhodne by sa mali stať súčasťou stravovacích rituálovIch efekt pri chudnutí a naštartovaní metabolizmu je totiž nepopierateľný.

Neprehliadnite: 6 nepriateľov imunity: Ak máte pocit, že váš organizmus je vyčerpaný, zaraďte do jedálnička tieto potraviny

1Špenát

Tento malý zelený zázrak považujú odborníci na chudnutie za jednu z najvýživnejších potravín na svete, ktorá má zároveň minimálne množstvo kalórií. Obsahuje vitamíny K, A, kyselinu listovú, mangán a horčík. Navyše pomáha k prečisťovaniu tráviaceho traktu. A práve preto sa vďaka nemu oveľa ľahšie chudne. Zároveň ho môžete počas dňa jesť naozaj kedykoľvek. 

2Chia semienka

Sú perfektným pomocníkom pri chudnutí. Prečistia hrubé črevo, zlepšia fungovanie metabolizmu, celkovo posilnia zdravie a zabezpečia efektívne chudnutie. Ak ich skombinujete s ľanovými semienkami, máte základ detoxikačnej kúry. Potom ich už len stačí pridať do nápoja, napríklad do špenátového smoothie. 

3Chilli papričky

Objav vedcov prisudzuje chilli papričkám nové vlastnosti. Kapsaicín, ktorý im dodáva pálivosť, znižuje pocit hladu a zvyšuje spáľovanie kalórií, čo je vhodné najmä pre tých, ktorí majú s nadmerným jedením problémy. Chilli má zároveň aj pozitívny vplyv i na lepšie trávenie. Veď spomeňme len útle postavičky japonských žien, ktoré si pikantné jedlá neodopierajú vôbec. Nuž asi vedia, prečo ich vyhľadávajú. V neposlednom rade sa mnohé vedecké štúdie, snažia dokonca dokázať, že pravidelnou konzumáciou chilli sa znižuje riziko rakoviny.

Čítajte tiež: Raňajky by ste nemali vynechávať: Takto by mal vyzerať začiatok vášho dňa, aby sa na vás nelepili kalórie a tuky

4Melón 

Nemá takmer žiadne kalórie. Práve preto, sa stal veľkým pomocníkom pri diétach. Vďaka svojej sladkej chuti, je ideálnym pomocníkom, ako oklamať maškrtný jazýček. Obsahuje až 90% vody a tým nás naozaj ľahko zasýti. Navyše vitamíny A, B, C, zinok, draslík, železo, či kalcium, ktoré obsahuje, sú zdraviu veľmi prospešné.  

5Avokádo

Napriek tomu, že patrí ku kalorickejším druhom ovocia, je perfektnou voľbou pri chudnutí. Má veľa omega 3 a 6 mastných kyselín. No a vysoké percento vlákniny, ktoré obsahuje, výrazne vplýva na znižovanie hmotnosti a správne fungovanie organizmu. 

- Najčítanejšie -