Presunúť na hlavný obsah

Kapsulový šatník podľa influencerky Denisy Vyšňovskej

Móda

Kapsulový šatník predstavuje efektívne, šetrné a kreatívne poňatie módy. Z pár kúskov oblečenia rýchlo a jednoducho vyčarujete niekoľko desiatok rôznorodých kombinácií. Trúfli by ste si mať v šatníku maximálne 30 kusov oblečenia? „Kapsulovú výzvu“ od značky F&F prijala aj známa fashion influencerka Denisa Vyšňovská.

Pojem kapsulový šatník vznikol v 70. rokoch minulého storočia, ale v súčasnosti sa teší mimoriadnej obľube. Nielenže šetrí peniaze, ale aj čas a priestor v domácnosti. Pustiť sa do kapsulového šatníka nemusí byť pre nás ženy jednoduché. Kým zrejme každá z nás je zvyknutá na množstvo rôznorodého oblečenia, kapsulový šatník je založený na opačnom princípe – čo najmenej kúskov, univerzálnych, nadčasových a ľahko kombinovateľných. 

„Najprv som si myslela, že to bude trošku ťažšie a kúsky budem hľadať a skladať niekoľko dní, nakoniec mi to trvalo tri hodiny a mala som vyskladané outfity, pokojne aj na mesiac či dva. Dalo sa to pekne nakombinovať a prestriedať. Už z minulosti som mala skúsenosť, že som práve z 10 kúskov vytvorila jesenný šatník, z ktorého som dokonca vedela urobiť viac ako 20 ´fresh´ kombinácií. Nie je to vôbec ťažké, len treba rozmýšľať tak, aby sa nám medzi sebou tie kúsky pekne vyskladali a vedeli sme ich skombinovať krížom-krážom medzi sebou,“ povedala Denisa, ktorá sa zhostila výzvy F&F výborne. V ponuke značky si našla 10 rôznych kúskov oblečenia a doplnkov a vyskladala z nich v priebehu niekoľkých dní 10 rozličných outfitov.

V kapsulovom šatníku by rozhodne nemala chýbať biela košeľa, džínsy, tmavé sako či telové lodičky. Povinná výbava každého dámskeho šatníka. Potom to už chce len dávku kreativity a možno aj odvahy. Kapsulový šatník si už osvojilo aj niekoľko celebrít, medzi nimi dokonca známi páni, bývalý americký prezident Barack Obama či facebookový mág Mark Zuckerberg.

Kombinovanie je základ

Pointa kapsulového šatníka spočíva v kombinácií jednotlivých kúskov. Mali by byť čo najviac univerzálne, vďaka čomu môžu v každom outfite vyzerať ako nové. Potvrdzuje to aj Denisa. „Určite by mi takýto letný šatník stačil, je to skvelá pomôcka aj pri cestovaní, ak sa chystáte aj na dva týždne k moru, nemusíte so sebou niesť veľký kufor, stačí vám ten príručný. Keď som išla minulý rok na Malorku, s priateľom sme sa zbalili do jedného takého kufra, a to som tam nafotila outfity na celý mesiac. Dokonca som si brala letné sandáliky na podpätku, šľapky na pláž a ešte som tam zmestila aj ručnú naparovačku, či notebook. Nemám žiadny zázračný kufor, moja odpoveď je jednoduchá - kombinovanie!“ priznáva sympatická Denisa, pre ktorú hrá s módou nie je problém. Svedčia o tom jej farebné a pestré outfity, ktorými inšpiruje aj na Instagrame.

„Už len z jednoduchých bielych šiat viete vykúzliť kombinácie na rôzne príležitosti, veľa urobia aj doplnky ako čelenky, opasky alebo klobúky, ktoré ja obľubujem. Ľudia mi neveria, že nemám až taký veľký šatník. Som si istá, že iné ženy ho majú o dosť väčší. Často sa ma pýtajú na tie isté kúsky, ktoré už mám v skrini roky, len pri ďalšom kombinovaní dokážu pôsobiť opäť inak, ešte tak dva roky dozadu by sa o mojom šatníku dalo hovoriť aj ako o kapsulovom, no popri tom, čo robím, mi pribudlo v skrini niekoľko ďalších vecí.“

Tajomstvo úspechu sa ukrýva aj v kvalite kúskov. Práve tú by ste mali stavať pred kvantitu. „Kvalitné kúsky vydržia dlho a vedia pôsobiť stále ako nové. Takže so šatníkom, v ktorom by sme mali desať kúskov na sezónu, by si vystačila každá žienka aj nákupná maniačka. Veď aj jarné a jesenné veci sa dajú skombinovať s letnými a naopak, kvetinové šaty v trenčkote rozžiaria nejeden upršaný novembrový pondelok,“ dodala Denisa. 

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -