Presunúť na hlavný obsah

Obrala ho do poslednej koruny. Ako v skutočnosti vyzeral rozvod Diany a Charlesa?

Zahraničné celebrity

Aj keď bola princezná Diana celý život považovaná za dobrú, skromnú dievčinu, pri rozvodovom konaní svoju tvár zmenila o 180 stupňov.

Diana Spencer si získala Charlesa svojou skromnosťou a dobrosrdečnosťou. Aj keď ju v skutočnosti nikdy úprimne nemiloval a jeho srdce patrilo Camille, bola stelesnením toho, čo od princa ako následníka trónu kráľovská rodina očakávala - Diana bola mladá slušná žena bez zlej povesti, ktorá sa  vo voľnom čase venovala charite. 

Viaceré zdroje uvádzajú, že Diana sa do Charlesa platonicky zamilovala ešte počas štúdia na vysokej škole. Na internátnej izbe, na ktorej sa zdržala len semester, mala nad posteľou vylepený jeho plagát. Počas štúdia, v ktorom mimochodom príliš veľmi neexcelovala, spoznala princa a od toho momentu sa zamilovala aj skutočne. Už počas svadby však začala tušiť, že niečo s jej milým nie je v poriadku. Napriek pochybnostiam však stále víťazila zamilovanosť - a Diana bojovala o Charlesa zo všetkých síl. 

Prečítajte si: Odhalené nahrávky Charlesa a Camilly. Toto si zažila princezná Diana počas manželstva s princom

Tento boj sa jej však vyhrať nepodarilo. Počas 10-tich rokov manželstva bola totiž sama svedkom potencionálnej nevery - Charlesa pristihla s Camillou počas sexu cez telefón, objavila niekoľko darov a fotografií a k tomu všetkému sa vyrovnávala s neustálym tlakom paparazzov, ale aj s nezáujmom svojho vlastného manžela. Napriek tomu to však nebola ona, kto prišiel s návrhom na rozvod. Podľa niekoľkých zdrojov sa dokonca rozvodu bránila a snažila sa všemocne manželstvo udržať. Pre tento krok sa rozhodol až Charles na odporúčanie jeho matky, kráľovnej Alžbety

Ako Charlesov finančný poradca priznal, Diana si však rozchodom predsa polepšila. Na radu svojho právnika sa totiž vzdala titulu princeznej - a tým pádom teda mohla žiadať viac peňazí. Podľa oficiálnych dokumentov získala vyše 19 miliónov eur a samostatný príspevok na prevádzkovanie súkromnej kancelárie, ktorá sa zameriavala na administratívu jej charitatívnej činnosti. „Princezná Diana mu vzala všetko do posledného centu. Bolo mi povedané, aby som všetko zlikvidoval, každú jeho investíciu, nech ju môže vyplatiť. Bol z toho veľmi nešťastný,'' prezradil Geoffrey Bignell pre viaceré britské média. V dokumentoch sa tiež uvádza, že Diana žiadala od kráľovskej rodiny viac. Od Charlesa chcela, aby jej zároveň platil všetky osobné účty, čo monarcha odmietol.

Neprehliadnite: Keď mu zomrela bývalá manželka, volal milenke. Čo sa dialo po smrti Diany v kráľovskom paláci?

 

- Najčítanejšie -