Presunúť na hlavný obsah

Paparazzi fotograf stále v pätách Angeliny Jolie či iných celebrít: Ako vyzerá život človeka, ktorého ostatní nemôžu vystáť?

Zahraničné celebrity

Títo ľudia žijú v neustálom strese a pod obrovským tlakom. Denne trávia prácou viac, ako 18 hodín. A navyše ich väčšina okolia odsudzuje. Sú totiž neustále v stopách slávnych ľudí a svetových celebrít. Aký je život paparazzi fotografov? Joe Harrison otvorene priznal, že občas je to mimoriadne náročné.

Existuje obrovské množstvo, dnes už legendárnych fotografií, za ktoré bolo vedenie novín a časopisov ochotné zaplatiť milóny, len aby daný záber ukázali svetu ako prví. Titulky mnohých periodík sa denno-denne predbiehajú v tom, kto prinesie väčšiu senzáciu. Základom je zachytiť nejakú hviezdu, v čo najchúlostivejšej, najintímnejšej alebo skutočne netradičnej situácii.

Mohlo by vás zaujímať: Brooklyn Beckham priznal oficiálne zásnuby. Krásna Nicole však nie je jediná, toto sú ďalšie ženy, ktorým navliekol prsteň

Nuž a paparazzi fotografom sa to veru darí. Jedným z takýchto ľudí je aj Joe Harrison. A hoci ho veľa ľudí nedokáže vystáť, on by svoj život nemenil. Všetko je totiž o uhle pohľadu. A ten býva rozlišný. 

Život pod maximálnym tlakom

Neustále strety s hviezdami, konflikty, nadávky, hnev, tlak. To všetko musia paparazzi fotografi, prežívať takmer každý deň. Ľudia ich jednoducho nemajú radi. Z pohľadu nás, bežných smrteľníkov, ide o naozaj náročnú a nie príliš vďačnú prácu.

Je však mimoriadne dobre platená a títo ľudia ju sami, vraj milujú. Adrenalín je akýmsi hnacím motorom, ktorý ich posúva dopredu a dovolí im napredovať. Inak by toto ani náhodou nemohli.

Joe Harrison je paparazzi fotografom 20 rokov. Jeho dennou rutinou je navštevovať miesta, kde sa pohybujú slávni. Štvrte, v ktorých bývajú hollywoodske hviezdy sú jeho druhým domovom. Avšak on všetok čas trávi ukrytý vo svojom luxusnom športiaku. 

”V aute som denne aj viac ako 18 hodín. Vždy si musím zabezpečiť obed, večeru, dostatok kávy a všetkého, čo by som mohol potrebovať. To, čo sa snažím zachytiť, sú hviezdy pri bežných, ale tak trochu netypických aktivitách. Jednoducho čakám na určitý moment, ktorý "predáva." Preto si nemôžem dovoliť odísť z miesta ani za sekundu," prezradil pre People.

"A aj keď som pod neustálym tlakom, nemenil by som. Kde inde by ste dokázali za jediný dobrý záber dostať 7000 eur? Nemám rodinu, takže pre mňa je toto naozaj práca snov. A za tých pár vulgarizmov, nemiestne poznámky a osočovanie mi tie peniaze stoja,” hovorí Joe.

Známe tváre nakrúca a fotí počas bežného dňa. Zachytáva momenty, ako cvičia na ulici, obedujú, tankujú alebo posedávajú v kaviarni. Svoje objekty si ale vždy dôsledne vyberá. Niektoré celebrity sú totiž oveľa ”cennejšie” ako iné. Jednoducho za ne periodiká -  viac platia. 

Neprehliadnite: Najprestížnejšie modelky sveta si prešli viacerými plastikami. Pozrite sa, ako vyzerali predtým, než vystúpili na mólo

Á-čkové” celebrity su pre nich zlatou baňou

Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Bruce Willis, Victoria Beckham, Mila Kunis, či Jennifer Lopez. To všetko sú mená, kvôli ktorým neváha Joe stráviť v aute aj viac ako 24 hodín. Vie totiž, že sa mu to opaltí.

”Za ”Á-čkové” celebrity sa platí najlepšie. Len pri nich musíte byť veľmi trpezlivý. Dávajú si totiž pozor, na každý jeden krok na verejnosti. Jediný moment, kedy ich môžete zastihnúť nepripravených, je práve za bránami ich vlastného domu. Musíte sa im doslova dostať pod kožu. A to je aj niečo, čo mňa osobne baví. Beriem to vždy ako výzvu. Raz som za jednu takúto fotku dostal 15 tisíc a to nie je málo, ani náhodou,” konštatuje Joe.

Na nadávky si už vraj zvykol a vôbec ich nerieši. Dokonca, ak ho celebrita nejako napadne, nepovažuje to vôbec za problém. Práve naopak. Za fotky nahnevanej hviezdy, sa totiž platí oveľa viac. Nuž tento muž, v tom má evidentne jasno. A čo vy? Vedeli by ste robiť takýto job? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe