Presunúť na hlavný obsah

Užiť si občas mimo vlastnej spálne a potom sa vrátiť k životnému partnerovi: Viete si to predstaviť?

Partnerské vzťahy

Viete si predstaviť, že by ste boli s partnerom v otvorenom vzťahu?

Užiť si občas mimo vlastnej spálne a potom sa pokojne vrátiť k životnému partnerovi. Samozrejme, s jeho zvolením. Kedysi niečo nepredstaviteľné, ale dnes už celkom bežné. Voľné vzťahy sa stávajú čoraz populárnejšie a nahrádzajú klasickú monogamiu. Nie každý však takýto vzťah zvládne. 

K tomu, aby vám niečo takéto fungovalo potrebujete hneď niekoľko vecí. V prvom rade súhlas oboch ľudí, resp. všetkých ľudí, ktorí budú v tomto type vzťahu zainteresovaní. Ak totiž nebudete na tom rovnako, tak vám kvôli pár úletom môže váš partner zutekať. 

Prečítajte si: Tieto ženy milujú zajačikov: Môže to skutočne fungovať s výrazným vekovým rozdielom? Odborníci v tom majú jasno

Čas 

Potrebujete čas a hlavne spolu o všetkom hovoriť. Zaveďte si pravidlá a nečakajte, že keď prídete s týmto návrhom za partnerom, okamžite to akceptuje. Musíte mu dať čas. Spracovať návrh a premyslieť si všetko skôr, ako sa do toho pustíte. Občas to trvá aj týždne, kým sa partneri rozhýbu a povedia si, tak „áno, majme otvorený vzťah“. Nátlak v tomto prípade nepomôže, môže mať skôr opačný efekt. 

Dôvera

Bez nej to nepôjde. V tomto type vzťahu je obzvlášť dôležitá. Ak medzi vami nie je, zarobíte si akurát tak na problém. Bez čestnosti a dôvery aj v takých veciach, ako napríklad dodržanie dohody o tom, s kým spať nebudete (napríklad s niekým z blízkeho okolia), sa nezaobídete. Hovorte si všetko od začiatku. Nič netajte. 

Mohlo by vás zaujímať: Špeciálna kategória našich ex: Aj keď už dávno nie sú súčasťou nášho života, takto ho dokážu ovplyvňovať

Vymedzte si hranice

Ako píšeme vyššie, čo si poviete, to platí. Nemusíte to dávať na papier, ale pred samotným začiatkom si povedzte, čo sa môže, čo nie. Inak sa ocitnete v problémoch, kedy sa jeden bude vyhovárať, že o tom nevedel, že to nebolo povedané... Hovorte aj o takých veciach, koľko peňazí sa môže míňať na druhého človeka. Aby neutrpel váš rodinný rozpočet a vy ste si nemuseli časom vyčítať aj tieto veci. 

Dôležité je, že v tomto prípade musíte myslieť na to, že stať sa môže všetko. Zamilujete sa, alebo váš partner... Aj tieto situácie si predstavte a povedzte si, ako by ste ich riešili... Ak dokážete otvorene, bez emócií o niečom takomto diskutovať, tak je pravdepodobné, že otvorený vzťah by ste zvládli. 

Neprehliadnite: Muž namotávač, ktorému ide len o jedno, má jasne zadefinované črty: Na tento typ chlapa si rozhodne dajte pozor

Viete si predstaviť takýto vzťah?

spolu hlasovalo 380 ľudí

Áno
82
Nie
298

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe