Presunúť na hlavný obsah

Krásne telo môže mať každá z nás: Držte sa týchto 5 rád od trénerky a budete nielen pevnejšia, ale aj štíhlejšia

Fitness

Krásne telo môže mať skutočne každá z nás. Chce to len pevnú vôľu, odhodlanie a trochu sebadisciplíny. Viete, ako na to a čo naozaj funguje? Zisťovali sme u trénerky.

1. Ranné rituály

Ak sa chcete udržať fit, toto je veľmi podstatné. Najlepšie je začať deň pohárom teplej čistej vody s pár kvapkami citróna. Po 15 minútach, čo ste hore, si dajte druhý pohár. To preberie nielen vašu myseľ, ale aj telo.

"Rannú šálku kávy, či raňajky si doprajte až 30 minút po prebudení. Pomôže vám to počas dňa lepšie spaľovať, nakoľko váš organizmus bude pracovať s tukmi o niečo rýchlejšie," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

2. Najúčinnejší spaľovač

"To, čo najlepšie spaľuje je ranný beh, respektíve intenzívne kardio. Je však dôležité, dopriať si ho tesne po prebudení. Vtedy je efekt totiž najúčinnejší. Pokojne stačí 20-30 minút. No ak to robíte denne, výsledok sa dostaví oveľa skôr ako predpokladáte."

Len skutočne, ak chcete vidieť výsledky, z týždňa musíte 5 dní venovať tejto aktivite. Beh je na spevnenie tela totiž bezkonkurenčný. 

Prečítajte si: Mária opustila manažérsku pozíciu, aby si splnila svoj sen. Jej nádherné kvetové dekorácie vás prenesú do rozprávky

3. Zamerajte sa skladbu svojho jedálnička

Veľmi podstatným elementom, ako asi tušíte, je strava. Pravidelná, vyvážená a bohatá na minerály a vitamíny. Skúste vo svojom jedálničku eliminovať príjem sacharidov a potravín s konzervačnými látkami. Doprajte si čo najviac surovej a čerstvej zeleniny s ovocím. Netvrdíme, že sa musíte vzdať cestovín, či pizze, ale rozhodne nemajú tvoriť základ vášho jedálnička. 

4. Bez cvičenia to nepôjde, ideálne takého s vlastnou váhou

Žiaľ, spevnenie tela si inak, ako cvičením nezabezpečíte. A okrem behu by ste každý deň mali robiť drepy s výpadmi. "Skvele posilňujú sedaciu oblasť, nohy a do formy dostávate aj bruško. Denne urobte 3-4 série."

Neprehliadnite: Slovenka Katarína navrhuje tapety v luxusných priestoroch: Čo všetko táto práca obnáša?

5. Voda, voda, voda

Pitný režim je naozaj veľmi dôležitý. Denne by ste mali vypiť aspoň 2,5 litra čistej vody. "Dostatočný pitný režim, pomáha eliminovať prejavy celulitídy a uľahčuje aj spaľovanie tukov." Keď sa budete držať týchto zásad verte, že štíhlejšie a pevnejšie telo bude pre vás realitou takmer v priebehu mesiaca. A to za vyskúšanie stojí, no nie? Tak čo, idete do toho? 

- Najčítanejšie -