Presunúť na hlavný obsah

Plavky so sebou: Štýlové jazerá a bazény na kúpanie u nás a v okolí, ktoré si na prvý pohľad zamilujete

Cestovanie

Žiadne preplnené kúpaliská, plno ľudí, či problém nájsť si lehátko. Načerpajte energiu a užite si letné dni v skutočnej oáze pokoja. Či patríte medzi milovníkov bazénov, prírodných jazier, alebo nedáte dopustiť na ekologické kúpanie, každý si tu príde na svoje.

Zámek Ratměřice, Ratměřice

Zámek Ratměřice - Hotel & Resort sa nachádza v Ratměřicích. Je obklopený parkom s najväčšími sekvojami v Českej republike. Takže okrem kúpania si tu môžete urobiť aj príjemný piknik v parku. Nájdete tu jazierko aj prírodný biobazén s 26 metrovou plaveckou dráhou a detským vyhrievaným bazénikom. Rozhodne si tu užijete dostatok súkromia, oddychu a v rámci aktuálnej situácie vás zrejme poteší aj minimum návštevníkov. Ideálne je však urobiť si rezerváciu. Môže sa vám totiž stať, že by ste sem cestu merali zbytočne. 

 • Kde: Ratměřice
 • Za koľko: 78 eur noc pre dve osoby s raňajkami
 • Nutnosť rezervácie: Áno

Mohlo by vás zaujímať: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Vodní domky Čejkovice

Ľahnite si len tak do húpacej siete s knižkou, pustite si hudbu, prevezte sa na malej loďke, či si zaplávajte v jazere. Toto miesto je zhmotnením pokoja v dokonalom súlade s prírodou. Ideálne je sem ísť na noc, aby ste si užili všetko, čo to ponúka. Nájdete tu len tri domčeky, súčasťou ktorých je vybavenie na chytanie rýb, gril a malá loďka. Ideálne ako romantické miesto pre dvojice, no v tomto prípade deti radšej dajte babičke. Pre ne to naozaj nie je vhodné ani bezpečné. 

 • Kde: Čejkovice
 • Za koľko: 1 noc pre dve osoby 65 eur, v cene sú zahrnuté aj raňajky a prenájom loďky
 • Nutnosť rezervácie: Áno, počas letnej sezóny

Amade Château, Vrakúň

Tento 5-hviezdičkový boutique hotel sa nachádza na Žitnom ostrove, v meste Vrakúň a ponúka priestor na oddych na slnečnej terase, vo vonkajšom alebo krytom bazéne či v tureckých kúpeľoch (hammam) s tradičnými procedúrami. V areáli si môžete zahrať aj tenis alebo bedminton. Taktiež sa môžete vybrať spoznávať okolie zo sedadla požičaného bicykla. Takže, ak hľadáte krásne prostredie na kúpanie a nechcete len ležať na lehátku, toto je určite dobrou voľbou. Alebo aj v prípade, ak máte akčnú polovičku, na ktorú len také ničnerobenie pri bazéne nie je. 

 • Kde: Vrakúň
 • Za koľko: celodenný wellness vstup pre neubytovaných hostí: 50.00 €, deti vo veku 6-15 rokov 25.00 €
 • Nutnosť rezervácie: Áno

Art Hotel Kaštieľ, Tomášov 

Hotel Art Kaštiel je zariadený prvkami umenia Art Deco a sídli v rekonštruovanej barokovej rezidencii v Tomášove, 16 km od Bratislavy. Obklopený je nádherným anglickým parkom, nájdete tu krásny vyhrievaný bazén, dobrú reštauráciu s letnou terasou a skvelé je, že v nej majú aj detské menu. Hoci vstup nie je najlacenjší, rozhodne sa oplatí stráviť deň na tomto mieste. Užijú si ho tu malí aj veľkí. Vždy si však rezervujte miesto pri bazéne. Dá sa to dokonca aj online, tri dni vopred. 

 • Kde: Tomášov
 • Za koľko: dospelí, deti od 5 rokov (piatok – nedeľa) 39 EUR/ osoba / deň, dospelí, deti od 5 rokov (pondelok – štvrtok)  29 EUR / osoba / deň
 • Nutnosť rezervácie: Áno

Prečítajte si: Každá celebrita pozná triky, ako sa dopracovať k štíhlej postave v rýchlom čase: Ako schudnúť 4kg za 5 dní?

Wellness Furst & Beach, Dunajská Lužná

Možnosť užiť si relax a slnečné lúče v krásnom prostredí na brehu jazera Nové Košariská v Dunajskej Lužnej, by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Voda tu je skutočne čistá a miestami si budete pripadať ako na dovolenke pri mori. Vezmite mamu, babku, deti a urobte si skvelý deň. Navyše tu naozaj dobre varia, takže o obed máte tiež postarané. 

 • Kde: Dunajská Lužná
 • Za koľko: vstup pre 2 osoby na neobmedzený čas 25€
 • Nutnosť rezervácie: Áno

- Najčítanejšie -