Presunúť na hlavný obsah

Z archívu: Československá Miss Ivana Christová oslavuje 50: V 89 vyzerala ako jej dcéra dnes a takáto vtedy bola Verešová

Slovenské celebrity

Nahliadnite spolu s nami do archívu z roku 1989, keď sa historicky prvou Miss Československa stala Ivana Christová. Takto vtedy vyzerali missky, medzi nimi aj mladá Andrea Verešová.

Písal sa rok 1989 a v Česko-Slovensku sa konala súťaž krásy. Korunku získala rodáčka z Prešova Ivana Christová. Mimochodom, sú to práve východniarky, ktoré v súťaži krásy bodovali veľmi často a dodnes sa traduje, že práve tam sú najkrajšie Slovenky. Teraz spätne, keď si to tak uvedomíme, už krásna Ivana bola toho dôkazom.

Prečítajte si: Slávnostná premiéra flmu Havel: Anna Geislerová sa zaradila medzi esá, nechýbala ani bývalá prvá dáma Dagmar Havlová

Prvá novodobá Miss Česko-Slovenska 1989

Historicky prvá novodobá Miss Česko-Slovenska mala v tom čase len 19 rokov a svet modelingu sa jej otvoril zo dňa na deň. O to väčší šok to bol, keďže dovtedy prevládal v našich končinách totalitný režim. 

Mladá Ivana vtedy netušila, čo ju čaká, no jedno bolo isté. Svojou krásou a šarmom si získala priazeň aj za hranicami Česko-slovenska a ponuky sa jej len tak hrnuli. Slovanská krása totiž bola vo svete veľmi žiadanou a dovtedy nie až tak vídanou. 

Ivana Christová dnes oslavuje 50-tku

Ivana Christová je dodnes vo svete krásy a modelingu pojem. Poznajú ju generácie a aj keď finálový večer odovzdávania korunky krásy nebol možno vzhľadom na danú dobu taký, ako , malo to svoje čaro. V súťaži krásy bola v tom čase veľmi vysoká konkurencia a bol to jeden z mála spôsobov, ako sa mladé dievčatá mohli zviditeľniť. Nebol internet a sociálne siete ako to je dnes, viete si to predstaviť?
Šarm, ktorý však Ivana vtedy mala, si nesie so sebou dodnes. Hovorí sa, že keď sa žena pohybuje v oblasti krásy či starostlivosti a aj medzi mladými ľuďmi, tak nestarne. A presne tak to vnímame aj pri pohľade na našu prvú Československú Miss 1989.  Ivana dnes oslavuje 50-tku, mimochodom, je to Levica a práve toto znamenie sa vyznačuje svojou cieľavedomosťou a húževnatosťou. Jej sila spočíva v sebavedomí a v tom, brať život so všetkým, čo prináša, nevracať sa do minulosti.

Mimochodom, takto vyzerala v tom čase ďalšia modelka a misska Andrea Verešová. Milujeme pozerať sa na takéto archívne zábery z minulosti. Obom dámam to pristane, však? 

Neprehliadnite: Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu

V 89 vyzerala ako jej dcéra Daniela dnes, všimnite si tú podobu

Ivana je hrdou mamou dcéry Daniely, s ktorou má veľmi vrúcny vzťah. Ako niekoľkokrát prezradila, tak, ako aj jej mama jej bola oporou a to aj najmä po víťazstve a po tom, čo sa v 23. rokoch stala mamou, aj ona chce byť tou najlepšou mamou pre Danielu. Krásne spojenie troch generácií, ktoré si v každej etape života nájdu radosť pre spoločné chvíle. S dcérou Danielou ich spája aj práca, obe sa venujú ženskej kráse a motivácii v tom, byť sama sebou a spokojná, pretože aj z toho pramení naše celkové šťastie. 

Zaspomínajme si na časy, keď Ivana bola približne vo veku ako jej dcéra Daniela. Aj keď ju mnohí neraz prirovnávali, že sa podobá exotickými črtami skôr na otca, pri pohľade na túto fotografiu, vás presvedčíme, že práve tridsať rokov dozadu vyzerala Ivana veľmi podobne, ako jej dcéra dnes, čo poviete?

- Najčítanejšie -