Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Make-up artistka Lucia Sládečková má jasný odkaz pre nevesty: Týždeň pred svadbou neskúšajte nič nové

Slovenské celebrity

Populárna make-up artistka Lucia Sládečková sa živí aj líčením neviest. A práve na túto tému sme s ňou viedli krátky rozhovor.

Každá slovenská žena, ktorú zaujíma beauty scéna, musí určite poznať túto sympatickú, večne usmievavú make-up artistku. Lucia Sládečková je síce známa aj z televíznych obrazoviek, no popularitu si získala predovšetkým vďaka svojim šikovným rukám. Práve pre tie jú veľmi často vyhľadávajú aj nevesty. Veď, ktorá žena by počas svojo veľkého dňa nechcela vyzerať dokonalo? A tak sme Luciu trochu vyspovedali a na základe toho vám prinášame zopár tipov. 

Prečítajte si: Slovenka, ktorú sleduje vyše milión a pol ľudí: Keď uvidíte tieto zábery, nebudete sa čudovať, že je snom každého muža

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Sladeckova (@lucidstyle_official),

Aké sú momentálne najaktuálnejšie trendy v líčení pre nevesty? Podlieha vôbec táto oblasť trendom alebo je to skôr postavené na osobitosti nevesty?

Trendy pre nevesty sú veľmi jasné. Orientujú sa skôr na boho štýl – ženy majú radi veľké rozviate vlny, copíky, ktoré sú zapletané naopak, aby to vytvorilo veľký objem a tzv. falošné copy, ktoré pôsobia veľmi nadýchané. Zároveň je vhodné do toho dodať nejakú ozdobu, pôsobí to veľmi jemne. Mojim tipom sú napríklad eukalyptové listy. Čo sa týka líčenia, stále preferujem jemnosť. Osobne preferujem, pokiaľ je pleť bezchybná a žena si môže dovoliť lesklý efekt.
Niektoré nevesty však úplne trendom nepodliehajú. Ja ale obľúbujem trendy, dá sa s nimi experimentovať a vyhrať. Ale samozrejme, najdôležitejšie je, aby sa nevesty v líčení dobre cítili. 

Čo ty považuješ za veľké faux pas, ktorého sa nevesty stále dookola dopúšťajú? 

Takto narýchlo... Výber šiat. Pretože, od toho sa odvíja potom celkový vzhľad – účes aj líčenie. Plnšie dámy by si napríklad mohli odpustiť korzetové šaty, potom to nepôsobí veľmi esteticky. Musím povedať, že sú to tiež účesy vyčesané do hora, to je skôr stužková 83-rok. V líčení toho tak veľa nie je. Možno len to, že niektoré sa moc preličujú a zabúdajú na to, že je ich hlavne vidieť v dennom svetle a potom výsledok vyzerá trochu inak. 

Máš nejaké tipy pre ženy, čo robiť, prípadne nerobiť s pleťou celý týždneň pred svadbou?

Rozhodne by nevesty nemali meniť make-up, mali by piť veľa vody, pokiaľ je to možné, naozaj robí veľa, ak sa dobre vyspia... Ak nie, tak môže celé líčenie vyzerať inak, ako počas skúšky. Dôležité je tiež umývať si vlasy so šampónom, ktorý majú už odskúšaný, nepúšťať sa do experimentov počas svojho veľkého dňa.  Tiež by si mali dať pozor na stravu, nedráždiť žalúdok. A samozrejme, užiť si to pred svadbou. Pretože, bohužiaľ, už sa mi stalo, že nevesty počas svojho svadobného dňa dorazili celkom zdevastované... Nesnažte sa skúšať nové veci  počas tohto týždňa vôbec!

Neprehliadnite: Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu

Stretla si sa niekedy s tým, že si nevesta nechcela dať poradiť? Ako reaguješ v takýchto situáciách? 

Snažím sa predstavu nevesty odprezentovať po svojom, ale nejako sa vždy dohodneme. Docielime ucelené líčenie, ktoré vzniká na základe kompromisu a spokojnosti oboch strán. Ale bývam s tým v pohode. Každý nech sa cítit hlavne najlepšie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Sladeckova (@lucidstyle_official),

Aké sú podľa teba základné produkty, ktoré by nevesta mala mať pripravené pre stav núdze?

Hovorí sa, že v nudzi poznáš priateľa, v tomto prípade rúž a púder. Dve základné veci, ktoré treba mať pri sebe. Ak by som mola dať tip, tak púder Urbay Decay The Velvetizer. Ten je skutočne výborný pre každý typ pleti. A ešte dodám odporúčanie na záver - rozhodne si neutierajte pleť, keď sa potíte, ale len jemne vysušte prikladaním servítky.

Mohlo by vás zaujímať: Najštýlovejšia mama nášho showbiznisu: Letný jedálniček Magdy Šebestovej si zamilujete, na toto v ňom nedá dopustiť

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Sladeckova (@lucidstyle_official),

- Najčítanejšie -