Presunúť na hlavný obsah

Muži prezradili hlavné dôvody nevery: Nedostatok sexu ani nuda to nie sú

Partnerské vzťahy

Keď je nám chlap neverný, väčšinou za hlavný dôvod považujeme, že mal zrejme nedostatok sexu. Spýtali ste sa však niekedy konkrétneho muža, či je to pravda? My sme to urobili za vás. A odpovede vás zrejme prekvapia.

Keď absentuje pocit domova a istoty, nezachráni to ani najlepší sex

”Potrebujeme zázemie a istotu. Toto napríklad moja manželka, ktorá bola skutočná workoholička roky nechápala. A priznávam sa, že v tom čase, som práve mal bokovku. Necítil som totiž doma žiadnu istotu a zázemie. Neustále riešila prácu. Cez týždeň, víkendy, na rodinných oslavách, v spoločnosti priateľov. Nonstop. Navyše sa stále tvárila nenahraditeľne."

"My muži, chceme vedieť, že sa na vás môžeme spoľahnúť, potrebujeme mať voči vám pocit dôvery a chceme si byť istí, že ste osoba, ktorá nás nezradí. Nikdy. Hoci trávime mnohokrát veľa času s kamarátmi, vo vás chceme mať oporu. Niekoho, kto tu pre nás bude vždy, keď to budeme potrebovať,” hovorí 33-ročný Benjamín. 

Neprehliadnite: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

Strata záujmu

Strata záujmu je niečo, čo vídať vo vzťahoch veľmi často. Najmä tých dlhodobých. Keď totiž prestanete pracovať na spoločnom šťastí, netrávite spolu dostatok plnohodnotných chvíľ (kúpanie detí, prebaľovanie, či starostlivosť o ne sa neráta), znamená to problém. Je podstatné venovať sa jeden druhému, prejavovať si náklonnosť, nežnosti. Len tak dokážete udržať harmóniu a iskru v manželstve, ktorá je pre jeho fungovanie kľúčová.

"Moja žena riešila dlhodobo len deti. Deti, deti, deti, potom práca a ja mám pocit, že som v tom poradovníku vlastne ani nebol. Potrebovala aj čas pre seba, ale nie čas pre nás. Trvalo asi tri roky, keď sme sa prestali bozkávať, tráviť spolu voľné chvíle a záujem upadal. Napokon už nielen z jej strany, ale aj z tej mojej."

Prečítajte si: Znamenia, ktoré majú nad ostatnými v niečom navrch: Muži ich považujú za najatraktívnejšie

"Tak som si našiel babu, ktorá mi to všetko dávala. Venovala mi pozornosť, zaujímala sa, chcela byť so mnou. Samozrejme, aj sex s ňou bol skvelý. Nechýbala mu vášeň. No prioritou bolo to, že sa konečne niekto o mňa úprimne zaujímal. Môj pomer trvá rok a pol a moja manželka si to doteraz nevšimla," prezrádza 34-ročný Róbert.

Takže, ak to zhrnieme, to prečo muži najčastejšie podvádzajú ženy a aj tie, ktoré milujú je jasné. Sú za tým tieto aspekty:

  • Stereotyp
  • Rutina
  • Nedostatok pozornosti
  • Absentujúce prejavy náklonnosti a komunikácie
  • Nedostatok vášne 

- Najčítanejšie -