Presunúť na hlavný obsah

Len 22-ročná modelka ukázala svetu svoju skutočnú tvár: Skončí sa toto niekedy?

Zahraničné celebrity

Ďalšia krásna žena sa rozhodla poukázať na fakt, že dnešná doba je k prirodzenej kráse nemilosrdná.

Normalizujme normálnosť

Má 22 rokov, na Instagrame ju sleduje viac ako 750 tisíc ľudí a denne pridáva fotografie, ktoré sú predovšetkým o nej. Mladá modelka Julia Muniz síce v našich končinách známa veľmi nie je, ale mala by. Nie kvôli svojej práci, ale predovšetkým kvôli tomu, že i ona sa snaží poukázať na nerealistický svet, ktorý vzniká na sociálnych sieťach. 

Mohlo by vás zaujímať: Britská herečka dala jasnú stopku retuši: Rozhodla sa tak urobiť z tohto dôvodu

Julia má profil plný krásnych fotiek. Presne takých, pri ktorých by ste si povedali, že nie je fér, že je niekto taký dokonalý. Ale naozaj taký je? Alebo ide len o ilúziu vytvorenú sociálnymi sieťami. Dokonalosť neexistuje. Jej nedávny príspevok, na ktorom vidieť Juliu "v plnej kráse" je toho živým príkladom. I keď jej to nebolo príjemné, milovníčka surfovania sa rozhodla výjsť s pravdou von. "S instagramovým filtrom a bez neho. Normalizujme normálnosť. Každý sme perfektný svojím spôsobom. Instagram sa nám snaží nanútiť nerealistické normy krásy a keďže ma tu sleduje veľa mladých dievčat, chcela som ukázať pravdu. Chcem, aby ste vedeli, že všetky ste dostatočne krásne a nepotrebujete sa porovnávať s instagramovými modelkami," napísala pod fotografiu, na ktorej je jasne vidieť, že bojuje s nepríjemným akné. To sa doteraz snažila predovšetkým schovávať.

Neprehliadnite: Jedna foto a dve iné vnímania: Mysleli si, že je tehotná, no ona bojuje s problémom, ktorý trápi mnoho žien

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Júlia Muniz Robinson(@juliamuniz),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Júlia Muniz Robinson(@juliamuniz),

To, čo robí Julia, je však v dnešnej dobe brané ako samozrejmosť. Takmer každá žena si pred publikovaním fotky snímku dôkladne obzrie a každú jednu nedokonalosť upraví. Niektoré menej, len filtrami, iné majú na to kvantum aplikácií. Lenže o čom svedčí táto aktivita, ktorá je čoraz populárnejšia? Jednoznačne o tom, že žijeme v dobe, kedy nezáleží na tom, ako vyzeráte, ale ako chce spoločnosť, aby ste vyzerali. A tiež poukazuje na fakt, ako nesebavedomá generácia mladých ľudí dnes ovplyvňuje sociálne siete. 

Samozrejme, jednym postom modelky sa to nikdy nezmení. Ani viacerými fotografiami. I keď niečim podobným sa prezentuje každú chvíľu niekto nový, nie je to stále dostatočné. A ešte dlho nebude. Skôr ako hodnotením toho, čo kto kde napísal sa však musíte predovšetkým pozrieť na to, čo máte vy na svojom profile. A začať musíte predovšetkým u seba. 

Prečítajte si: Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe

- Najčítanejšie -