Presunúť na hlavný obsah

Pripravte si pleť na jeseň: Aktívne látky sú ideálne pre najčastejšie pleťové problémy, tvrdí dermatologička

Krása

Skúste v praxi to, čo pleti naozaj pomôže. Aktívne látky s ňou dokážu zázraky.

Látky, ktoré zaručujú mladosť

"Ideálnou voľbou aktívne látky, ktoré dokážu riešiť naozaj množstvo vecí a navyše mimoriadne efektívne," hovorí dermatologička MUDr. Eva Smiešková. 

Ochranná bariéra - ceramidy

Práve vďaka nim je pleť celistvá a súdržná, dodávajú jej objem a napomáhajú zachovaniu optimálnej hydratácie. Formujú ochrannú vrstvu, chránia pred viditeľným poškodením a patogénmi. Zároveň stimulujú obnovu kože na molekulárnej úrovni. 

Protizápalový prvok - niacinamid

"Niacinamid, známy tiež ako vitamín B3, je zložka rozpustná vo vode, ktorá spolupracuje s prírodnými látkami, v pokožke a pomáha viditeľne zlepšovať zväčšené póry, jemné vrásky, nerovnomerný odtieň pokožky a vrásky, stratu elasticity a pružnosti pokožky. Skvelé je, že táto látka má aj normalizačnú schopnosť na samotnej sliznici pórov."

Zároveň tento vplyv zohráva naozaj podstatnú úlohu, pri zabránení ukladania zvyškov, čoho dôsledkom dochádza k upchávaniu a drsnej, zanesenej pokožke.

Neprehliadnite: Trendy torty slovenských cukrárok, ktoré si zamilujete nielen na prvý pohľad, ale aj sústo

Dokonalý kolagén - peptidy

"Peptidy sú najmenšie reťazce proteínov/aminokyselín, ktoré sa podieľajú na stavbe molekúl v bunkách a sú nevyhnutné pre ich zdravé fungovanie. Vekom, záťažou a  vonkajšími vplyvmi sa malé stavebné časti organizmu poškodzujú alebo v organizme chýbajú. Týmpádom prichádza k starnutiu.A je potrebné docieliť znovuobnovenie tohto celého procesu." Vďaka doplneniu peptidov v bunkách, prichádza k regenerácii a revitalizácii kože od úplného základu. A to je niečo, čo naozaj potrebujeme. 

Ideálny anti - ageing -  kyselina hyalurónová

To čo pleť dokonale hydratuje je práve kyselina hyalurónová. Preniká do pokožky a má výborný vplyv na pevnosť, pružnosť, elimináciu vrások a ich vypnutie. Zároveň má upokojujúce, hydratačné a antioxidačné vlastnosti.  Vďaka tomu je vhodná pre všetky typy pleti, dokonca aj pre pokožku náchylnú na ekzém.

- Najčítanejšie -