Presunúť na hlavný obsah

Ideálne cviky, ktoré vám pomôžu vybrať niekoľko centimetrov z bokov: Venujte im 4 minúty denne a uvidíte efekt

Chudnutie a diéty

S bokmi a zhadzovaním z nich má množstvo žien problém: Ak sa však ne ne dokážete zamerať, dosiahnete požadovaný efekt oveľa skôr, ako by ste zrejme predpokladali.

Preukázaný efekt vďaka pár minútam denne

Boky sú časťou tela, ktoré trápia v rámci formovania postavy značnú väčšinu žien. Ukladá sa v nich totiž okrem brucha najviac tuku a zároveň sa aj najťažšie zhadzuje. Rozloženie tuku na tele a tvar postavy je do značnej miery ovplyvnený geneticky, no so správnou stratégiou sa dajú vypracovať akékoľvek, aj tie ideálne a vysnívané krivky. Len treba vedieť, ako na to.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

"Napohľad štíhle boky získate tým, že vytvarujete sedacie svaly a spálite nadbytočný tuk, čím získate ilúziu štíhlych bokov. Skvelé sú výpady, obrátené výpady, výstupy so záťažou a drepy," vysvetľuje fitness tréner Emil Dokanský. 

Bočné zdvihy

Ľahnite si na pravý bok na podložku a telo aj špičky nôh vystrite. Ľavú nohu, pomaly zdvíhajte do čo najväčšej výšky. Je naozaj podstatné, aby ste cítili práve svaly na bokoch. Následne nohu pomaly vracajte do východiskovej polohy.

Pri zdvíhaní nohy smerom nahor postupne vydychujte, pri spätnom pohybe sa nadychujte. V prvej sérii urobte 20 opakovaní, potom to zopakujte s druhou nohou. Celkovo sú ideálne 4 série po 20 opakovaní na každú stranu.

Rýchly podrep

Vezmite si činky jednoručky, ak ich nemáte dobre poslúži aj fľaša naplnená vodou. Postavte sa, ruky s činkami držte vystreté pri tele. Súčasne urobte polovičný podrep a ruky stiahnite smerom k prsiam. Pri spätnom pohybe z podrepu, ruky súčasne vystierajte do pôvodnej polohy.

Pri pohybe do podrepu idete do nádychu, pri spätnom vydýchnite. Dajte si opäť 4 série po 20 opakovaní. Časom zvyšujte náročnosť celého cviku. Ideálne vždy po troch dňoch. Ťažšie jednoručky, väčší počet opakovaní, viac sérií.

Mohlo by vás zaujímať: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Prenášanie váhy

Stojte vzpriamene, nohy rozkročte trošku viac ako je šírka ramien a ruky si dajte vbok. Preneste váhu na pravú nohu a súčasne ju mierne dajte do uhla  90%. Pri prenášaní váhy na pravú nohu je dôležité, aby ste ju cielili na pätu, nie na špičku. Následne urobte spätný pohyb.

Pri klesaní sa nadychujte, pri stúpaní vydychujte. Prestriedajte obe nohy. Ideálne v 4 sériách po 15 opakovaní. Ak chcete zhodiť naozaj rýchlo, je dobré tieto cviky kombinovať s kondičným tréningom ako je beh, aerobik či spinning. Uvidíte, že takto docielite efekt skutočne v pomerne krátkom čase.

- Najčítanejšie -