Presunúť na hlavný obsah

Pery ako zrkadlo zdravia: Dokážu nám veľa prezradiť o vnútornej vitalite či životnom štýle

Zdravie

Tušili ste, že pery dokážu veľa prezradiť? Nielen o povahe, ale aj zdravotnom stave.

Nielenže nám dodávajú výnimočnosť, pridávajú na sexappeale, ale dokážu aj veľa prezradiť o našom zdraví, emočnom nastavení a životnom štýle. Zdravé pery by mali byť hladké, jemné, mierne ružové alebo sfarbené do červena. Ak to tak u vás nie je, začnite svojmu telu venovať väčšiu pozorrnosť.

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Červený kruh v okolí pier

Jedným z najčastejších dôvodov červeného kruhu okolo pier je zväčša dermatitída pier. Ak si totiž už len so zvyku pery oblizujete,  pripravujete ich o prírodný olej nachádzajúci sa na pokožke. To následne spôsobuje ich začervenanie a prirodezené svrbenie. Zároveň môže ísť o nedostatok železa, zinku alebo vitamínu B. 

Prečítajte si tiež: 4 spôsoby ako minimalizovať na svojom tele tuk: Pár centimetrov rozdiel vám zmení postavu na nepoznanie

Ranky v kútikoch

Ak vás trápia zapálené a červenené kútiky, zväčša je za tým nejaký zdravotný problém. Často vám takto dáva telo najavo, že ste v neprimeranom strese alebo máte oslabenú imunitu. Pomôcť môže dopĺňanie vitamínov C, D, K, 8 - hodinový spánok a dostatok tekutín. Je to veľmi často problém ľudí, ktorí žijú príliš hekticky.

Netypické sfarbenie

Pokiaľ na sebe spozorujete biele alebo príliš svetlé pery, je to mnohokrát znakom anémie. Modré pery, môžu naznačovať slabý obeh kyslíka v krvi, či nízku hladinu cukru v krvi. Pri týchto príznakoch, je celkom dobré dať si urobiť aj komplexné vyšetrenie u lekára. Takýto dlhotrvajúci stav, totiž môže predstavovať problém.

- Najčítanejšie -