Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie miesta, kde si vychutnáte babie leto: Využite ešte posledné slnečné lúče a dobite baterky

Cestovanie

Tieto miesta sú na oddych počas slnečnej jesene ako stvorené. Budete si tu pripadať ako v malebnom Toskánsku a to ani len neprekročíte hranice. Pozrite sa, kde to dýcha pokojom, tichom, rozvoniava hroznom, dobrým vínom a cítiť tu lásku na každom kroku.

Vegetime - malé Toskánsko na Slovensku

Ak hľadáte na Slovensku malú kúsok raja, kde nechýba malebná príroda, slnko, voda, dobré víno, ticho a pohoda v kruhu najbližších, ideálnejšiu adresu ako je Vegetime, rozhodne nenájdete. Je to doslova oáza pokoja pre rodiny s deťmi. A to bez preháňania. 

Krásna vilka, ktoré je celá zariadená s maximálnym citom pre detaily sa nachádza uprostred vinohradu, na východe Slovenska, v dedinke Malá Tŕňa. Viac ako 100 ročnú históriu zrekonštruovaného domu, dopĺňa 200 ročný príbeh lipy, ktorá dodáva samotnému miestu, priam magickú atmosféru. Kedysi bola vila známa pod názvom Hacienda. Súčasní majitelia ju však s maximálnym zmyslom pre krásno, pretvorili na rozprávkový raj pre malých aj veľkých. 

Toto miesto ponúka 5km ciest a chodníčkov, kde sa môžete poprechádzať, zabehať  si alebo vyraziť na bicykloch. Okrem bazéna, ohniska a grilu, ktoré sú tu samozrejmosťou, tu nájdete aj vlastný súkromný rybník a jazero na kúpanie. Sú tu 3 spálne s manželskou posteľou a rozťahovacím gaučom pre dve deti, jedna izba s manželskou posteľou a ak chcete máte k dispozícii aj  samostatný apartmán. Samozrejmosťou sú hračky, detské stoličky, malý stôl pre krcov, detský riad, príbor, no jednoducho všetko na čo si spomeniete. 

My sme však najviac času trávili na záhrade, ktorá je ako vystrihnutá z knižky Lewisa Carrolla - Alica v krajine zázrakov. A najmenší tu snáď na zázraky začnú opäť veriť (ak aj náhodou prestali). Majú tu totiž všetko, po čom detská fantázia a dušička asi priahne. Bazén, ihrisko, hojdačky, šľapacie autíčka, či pumptruckovú dráhu pre bicykle. 

Odporúčame vám zájsť sem aspoň na 4 noci, lebo nudiť sa tu určite nebudete. Ak by vás aj omrzel areál vinohradu, čo nepredpokladáme, urobte si výlet na vyhliadkovú vežu, v tvare suda, ktorá sa stala symbolom slovenského Tokaja. Nachádza sa len pár sto metrov od areálu a uvidíte z nej až do Maďarska.

Maximálne 10 minút autom od Vegetime, je zábavný park Kaland, ktorý ponúka dobrodružstvá pre celú rodinu. Môžete sa tešiť na bobovú dráhu, vyhliadkovú vežu a z nej zipline o dĺžke viac ako 1km, lezecké steny, lanovú dráhu, detské ihriská, skákacie hrady a mnoho ďalšieho. Alebo sa vyberte na plavbu výletnou loďou po rieke Bodrog. Dostanete sa ňou až za hranice s Maďarskom do mesta Sarospatak. Môžete tam zájsť na obed, či len tak sa poprechádzať. Nezabúdajte, že oddych tu má byť pre vás na prvom mieste. Tak čo, už máte zbalené? 

Holzleb’n rodinná dedinka

Feriendorf Holzleb’n alebo prázdinová dedinka je miesto, ktoré vám zaručuje bezstarostnú a pohodovú dovolenku. Deti sa tu rozhodne nudiť nebudú a vám tak zostane priestor, ukradnúť si aj chvíľku pre seba. Čo najmä rodičia veru ocenia.

Nachádza sa v srdci salzburského údolia Grossarltal. Obklopená je nekončiacimi lúkami, lesmi, takmer panenskou prírodou. Budiť vás bude zurčiaci potok, spev vtákov a to má svoje čaro. Pre nás je to rovnako ideálne miesto na romantiku ako aj na čas strávený s celou rodinou. 

Ubytovať sa môžeze v 8 drevených chatkách, ktoré sú zariadené presne tak, aby ste si pripadali, že všetko je tu v dokonalej harmónii s prírodou. A nielen na oko, naozaj to tak je. Každá chatka má svoju záhradu, vírivku a terasku.

Deti rozhodne poteší aj detské ihrisko, herničky, či kontaktná zoo, kde sú malé zajačiky kozy, či prasiatka. Alebo ich vezmite na jazdu na poníkoch, či pre väčších na koňoch (to je zároveň aj typ na romantiku vo dvojici). Ak chcete, počas dňa sa vám tu o ratolesti postarajú aj animátori. Tento malý bonus navyše je veľkým prínosom. Verte, že najmä počas aktuálnej situácie vo svete, je to ideálne miesto, ktoré vôbecc nemusíte opustiť a všetko tu máte pod jednou strechou. Doslova. 

Villa Helia - Kopanice, ktoré vás očaria

„To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy..." Presne to je filozofia majiteľov Villy Helia. A dokonale toto miesto vystihuje. Jedinečné ubytovanie na Orave v priestranných, moderne zariadených apartmánoch, z ktorých vyžaruje zmysel pre detail a cit, si získa azda každého.

Zabudnite na každodenné starosti, oddýchnite si v saune, vo vírivke, či pri masáži, alebo práve naopak - vybite si stres vďaka kardiofitnesu. V tomto prípade odporúčame vyraziť vo dvojici. Ak máte deti, nechajte ich starým rodičom a vy si užívajte malé rande vo dvojici ako kedysi. Postarané tu o vás bude perfektne. 

Prečítajte si v pokoji obľúbenú knihu, doprajte si pohár vína, dokonalé dezerty a užívajte si. No a ak by vám to bolo málo, určite absolvujte nenáročnú pešiu trasu na Ostrú a Tupú skalu nad mestom, vzdialenú len cca 50 minút, kde v sedle archeológovia našli pozostatky z pravekej dediny. Tie adrenalínové typy, si môžu vyskúšať svoju lezeckú zručnosť - priamo z miesta skalného brala sa viete kochať nádherným výhľadom na národné parky, či výhľad na majestátny Choč, z pod ktorého vyviera liečivá sila horúcich minerálnych vôd. Či už aktívny, alebo pasívny relax je tu zaručený. 

- Najčítanejšie -