Presunúť na hlavný obsah

Vekový rozdiel sa medzi mnou a mužom prejavil v najnáročnejšom čase: Toto bol dôvod, prečo som si našla staršieho

Partnerské vzťahy

Niekedy máme o vzťahu úplne iné predstavy, ako je realita. A to býva zväčša aj kameňom úrazu, ak chceme, aby fungovalo všetko tak, ako má.

Starší muži sú pre mnohé ženy atraktívni, pretože sú väčšinou oveľa zrelší, stabilnejší, spoľahlivejší. Možno aj povedať, že berú život o niečo vážnejšie a s väčším rešpektom a pokoru. Pochopila to aj Hana. Hoci vždy odsudzovala ženy, ktoré mali milencov. Až do chvíle, kedy sa do tejto kategórie zaradila sama. Navyše, jej druhý vyvolený, mal o 25 rokov viac ako ona. Dôvod, prečo v tomto trojuholníku zotrvávavala, nedokázala pochopiť, až do istého okamihu. 

Rovnako sa meníte celkovo, formujeme sa vám osobnosť, máte iný pohľad na život ako v dvadsiatke

Hana mala relatívne šťastné manželstvo. Jej muž jej vo všetkom pomáhal, nakupoval, varil, staral sa o deti a veľmi slušne zarábal. Jedinou jeho chybičkou krásy bolo, že mal o päť rokov menej ako ona. A hoci na začiatku, tento rozdiel nepociťovali, ako ubiehali roky, ona sama si to veľmi dobre uvedomovala. Možno viac ako chcela. 

"Jasné, že v čase najväčšej zamilovanosti si to vôbec neuvedomujete. No keď už máte čerstvých 35 a muž po vašom boku ešte len pripravuje oslavu 30 - tky, začnete sa nad tým zamýšľať. Ale nie z čisto povrchných dôvodov. Začala som mať pocit, že ma vlastne kedykoľvek môže vymeniť za mladší model. Moje telo už nebolo to, čo kedysi, viete ako tri deti urobia svoje. Rovnako sa meníte celkovo, formujeme sa vám osobnosť, máte iný pohľad na život ako v dvadsiatke. A v tomto sme sa názorovo tiež nejako viac rozchádzali," začína svoje rozprávanie sympatická tmavovláska, ktorej by skutočne tipovali menej ako 25, hoci ona si to nemyslí. 

Prečítajte si: Nie je to len sexi čipková spodná bielizeň, čo dokáže chlapa vzrušiť: Potrpia si aj na oveľa bežnejšie veci

"Keď sa nad tým zamyslíte, podľa mňa to má svoju logiku, že to začnete riešiť. Jediná chyba bola, že ja som to riešila sama v sebe, s okolím a Adama som z toho akosi vynechávala. Odrazu som sa cítila neatraktívna, nepotrebná, akási menejcenná. A tieto moje pocity vo mne rástli až do chvíle, kedy som spoznala Šimona. Bol o 25 rokov starší, ale vyzeral mimoriadne dobre."

"Staral sa o seba, cvičil, takže tento vek by ste mu rozhodne netipovali. Zoznámili sme sa na jednom firemnom obede. Slovo dalo slovo a vymenili sme si čísla. To čo nasledovalo, asi netreba veľmi rozmazávať a dokážete si to domyslieť." 

Hana a Šimon sa začali pravidelne stretávať, chodili spolu na večere, do kina, dokonca párkrát vybehli spoločne na víkend mimo mesta. Hana svoju neprítomnosť doma, pred manželom obhajovala novými prípadmi, keďže pracovala ako právnička a náročnými služobnými cestami. A on jej to veril. Nemal dôvod pochybovať o svojej žene. 

Dával mi niečo, čo by mi nikto mladší podľa mňa nedal - lebo na to musí chlap dozrieť

"Viem, mám krásnu, zdravú rodinu, perfektné deti a starostlivého manžela. Len ako bonus, druhého chlapa k tomu. Nedokázala som sa sa toho, čo mám so Šimonom vzdať. Aj keď to znie sebecky a hlúpo, dáva mi niečo, čo by mi nikto mladší podľa mňa nedal. Lebo na to musí chlap dozrieť. Pocit dôležitosti a toho, že ma potrebuje. Nikdy predtým som to nezažila. Nehovorí o tom, len sa tak správa a to je najviac. Preto som sa rozhodla svojho muža opustiť. "

Mohlo by vás zaujímať: Muži prezradili hlavné dôvody nevery: Nedostatok sexu ani nuda to nie sú

"V najnáročnejšom období nášho vzťahu. V čase, keď mu zomrela mama a naša najmenšia dcérka na tom nebola zdravotne najlepšie. Viem, že to bolo sebecké, ale aj ja som potrebovala oporu. Niekoho, kto ma pochopí a to som roky nepoznala. Teraz som sa len jednoducho rozhodla toho nevzdať."

- Najčítanejšie -